Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Ann Marii Kivikas.
Ann Marii Kivikas. Foto: EOK

Soomes Someros kergejõustikuvõistlustel püstitas 15aastane Pärnu Altiuse klubi esindaja Ann Marii Kivikas 400 meetri jooksus oma selle aasta parima tulemuse, ent jäi juuksekarva kaugusele olümpiafestivali normist.

Kivikas lõpetas jooksu kolmanda kohaga, saades kirja tänavust kõige väledamini läbitud staadioniringi tähistava 57,03. Tema senine hooaja parim tulemus oli Tallinnas joostud 58,49.

Võitis 56,07ga Viola Westling 56,07, teise koha saavutas Johanna Kylmänen 56,95ga, neljas oli 57,73ga Hertta Hankimaa.

Ehkki tulemus oli selle aasta parim, valmistas see sportlasele pettumustki, sest noorte olümpiafestivali normist jäid puudu vaid ülinapid kolm sajandikku. 57 sekundi piir pole Kivikasele sugugi ületamatu: mullu püstitas ta Eesti meistrivõistlustel isikliku rekordi 55,84ga.

“Kolm sajandikku on 400 meetri distantsil ikka väga napp aeg, mille võitmiseks piisab rajal mõnest tehnilisest nüansist. Püüan Ann Marii tuju tõsta, et homme Rakveres Eesti noorte meistrivõistlustel loodetud tulemus tuleks,” ütles Kivika treener Romet Mihkels.