Naiste jagpalli MM: Itaalia alistas kaheksandikfinaalis Hiina, Holland võitis hilisest väravast Jaapanit

Postimees Sport
Lieke Martens tähistamas hilist võiduväravat
Lieke Martens tähistamas hilist võiduväravat Foto: STEPHANE MAHE / REUTERS

Naiste jalgpalli MMil selgusid viimased veerandfinalistid. Itaalia alistas kaheksandikfinaalis 2:0 Hiina ning Holland võitis 2:1 Jaapanit.

Teisipäeva hilisõhtul toimunud kaheksandikfinaalid naiste jalgpalli MMil kujunesid küllaltki põnevateks. Itaalia asus kohtumist juhtima kohtumise 15. minutil, kui värava lõi Valentina Giacinti. Itaalia teise värava lõi Aurora Galli mängu 49. minutil, aidates Itaalia kindla 2:0 võiduni.

Hollandi ja Jaapani vahelises mängus asus Holland Lieke Martensi väravast kohtumist 17. minutil juhtima, kuid esimese poolaja lõpus suutis Jaapan seisu viigistada, kui 43. minutil saatis palli väravasse Yui Hasegawa.

Kohtumine oli minemas lisaajale, kuid kohtumise viimastel hetkedel tabas Vivianne Miedema löök karistusalas Saki Kumagai kätt ning kohtunik Melissa Bojas määras koheselt penalti, mille Martens ka väravasse saatis ja nii viimastel hetkedel Hollandile 2:1 võiduga edasipääsu kindlustas.

Veerandfinaalides kohtuvad omavahel Norra – Inglismaa, Prantsusmaa – USA, Itaalia – Holland ja Saksamaa – Rootsi.