Naiste jalgpalli MMil selgusid järgmised veerandfinalistid

Christopher Krutto
Rootslanna Stina Blackstenius väravat tähistamas.
Rootslanna Stina Blackstenius väravat tähistamas. Foto: Gao Jing / ZUMAPRESS.com

Eile õhtul peetud naiste jalgpalli MMi kaheksandikfinaalidest pääsesid edasi tiitlikaitsja Ameerika Ühendriigid ning Rootsi.

Maailma edetabelis esimest kohta hoidev turniiri suurfavoriit USA oli Hispaania vastu raskustes, kuid suutis tänu kahele penaltile siiski võidu võtta.

Megan Rapinoe viis juba seitsmendal minutil ameeriklannad ette, kuid kaks minutit hiljem karistas hispaanlanna Jennifer Hermoso USA kaitseprohmaka oskuslikult ära ning viigistas seisu.

Teisel poolajal õnnestus ameeriklannadel teenida teine penalti, kui Rosa Lavelle kastis maha võeti. Hispaanlannad protesteerisid selle otsuse vastu ning kohtunikud vaatasid mitu minutit VARi ja jätsid lõpuks otsuse püsima. Repinoe skooris mängu teise penalti ning viis USA veerandfinaali.

Rootsi alitas võitluslikus mängus Kanada ning kindlustas samuti endale koha veerandfinaalides.

Avapoolajal midagi märkimisväärset ei juhtunud ning mängu esimene raamidesse löök sooritati alles 55. minutil rootslanna Stina Blacksteniuse poolt, mis ka väravas lõpetas. Kanadal tekkis veel võimalus viigistada, kui rootslannade käega mängu eest teeniti penalti, kuid Rootsi väravavaht Hedvig Lindahl tõrjus selle suurepäraselt ning mäng lõppeski seisuga 1:0.