Viljandi valla ametnik tuli ammulaskmise maailmameistriks (1)

Sakala
Merike Kahk pjedestaali kõrgeimal astmel
Merike Kahk pjedestaali kõrgeimal astmel Foto: Erakogu

Viljandi vallavalitsuse ehitusspetsialist Merike Kahk võitis juuni algul Saksamaal peetud ammulaskmise maailmameistrivõistlustel kolm kuldmedalit.

5.–9. juunini Ennigerloh’s toimunud võistlustel sai Kahk esikoha naiste arvestuses harjutustes TC900 ja Match Play. Hõbe- ja pronksmedalid läksid Jaapani ja Saksamaa sportlastele.

"Sellel MM-il oli laskmine huvitav väga tugeva tuule tõttu. Match Play harjutuses sain poolfinaalist edasi vaid ühesilmalise eduga," rääkis Kahk vallavalitsuse pressiteate vahendusel. Ametnikuna leiba teeniv naine on nüüdseks saavutanud maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt kümme individuaalset esikohta. Ammulaskmisega on Kahk tegelnud 40 aastat.

Veteranide klassis sai Viljandi valla elanik Inno Kiilaspea neljanda koha.

Riikide arvestuses pälvis esikoha Eesti esimene võistkond Target Team koosseisus Merike Kahk, Teet Tagapere ja Ain Järvesaar. Eesti teine võistkond (Rita Raud, Inno Kiilaspea ja Arvi Eek) jäi kolmandaks. Teise koha sai Saksamaa meeskond.

Ammulaskmise maailmameistrivõistlustel osales rohkem kui 50 sportlast kümnest riigist.