Otepää kergejõustiklane võitis sarja rekordiga

Kevin Koik
, suvereporter
Otepää gümnaasiumi ja Tartu Kalevi noorsportane Sten-Erik Iir võistles kaks päeva väga kõrgel tasemel ning suutis üheksavõistluse võidu Otepääle tuua. Foto: Marjo Hõim

Otepää gümnaasiumi kergejõustiklane Sten Erik Iir võitis vabariiklikul «TV 10 Olümpiastarti» sarja finaaletapil nooremate poiste üheksavõistluse, püstitades ka sarja rekordi. Iiri järel lõpetas teisena Räpina ühisgümnaasiumi noormees Jaan Junson. Poiste vanemas vanuseklassis tõusis poodiumi kolmandale astmele tõrvakas Romet Kivi.

Juba eelnevatel sarja etappidel südikust näidanud Iir kogus üheksa alaga 6504 punkti. Sellega edestas ta Tartus Tamme staadionil peetud võistlusel 33 konkurenti. Sarja rekordit tähistav punktisumma tuli noormehe treeneri Toomas Halliste sõnul tänu veatule õnnestumisele. «Üheksa ala üheksast õnnestusid, kolmel alal tuli ka isiklik rekord,» ütles treener. Halliste lisas, et võistluse tase oli kõrge ning võiduni aitas Sten Erikut viia tihedat konkurentsi pakkunud Jaan Junson. Põlvamaa noormees Junson kogus 6353 punkti.

Sarjas viimast aastat võistelnud Romet Kivi kogus poiste vanema vanuseklassi üheksavõistluses 7822 punkti. 13-aastane Tõrva gümnaasiumi esindaja edestas teisi konkurente 60 meetri jooksus ja palliviskes. Samas vanuseklassis lõpetas võistluse kuuendana Võru Kesklinna kooli õpilane Markus Munski.

Koolidevahelises arvestuses saavutas tihedas konkurentsis viienda koha Valga põhikooli võistkond Riho Meri ja Anneli Tauli juhendamisel. Kooli parima tulemuse eest hoolitses tüdrukute vanema vanuseklassi kaheksavõistluses 12. koha saanud Alina Tamp. «Võistkonnana võitlesid noored väga hästi, oleks võinud isegi koolide arvestuses kolmanda koha võtta,» rääkis Meri.