Christopher Krutto

Täna õhtul Lillekülas peetud kohtumises suutis Nõmme Kalju võõrsil alistada FC Flora ning astus suure sammu tagasi tiitliheitlusesse naasmise suunas. Mängu ainsa värava lõi 40. minutil Kalju ründaja Liliu.

Mäng algas tagasihoidlikult ning mõlemad tiimid lükkasid rahulikult söötu. Pigem kontrollis alguses mängu Flora. Esimene märkimisväärsem olukord oli 12. minutil, kui standardolukorras tuli Londak väga ebaõnnestunult väravast välja ning Flora pääses löögile. Ugge oli aga õigel ajal õiges kohas ning klaaris selle. Juba minut hiljem olid rohelistes särkides mehed uuesti rünnakul, kui Liivak jooksis üksi peaaegu kogu Kalju kaitseliini üle. Avilov võttis ta viimasel hetkel veaga maha ning teenis kollase. Mõne minuti pärast oli veelkord Floral hea võimalus, kui Kams lõi karistuslöögi 25. minutil posti.

Esimese poolaja keskel hakkas ka Nõmme Kalju oma rütmi leidma ning 22. minutil saadi kasti äärelt löögile, kuid Kulinitš ei tabanud palli hästi ning sealt midagi ohtlikku ei tekkinud. Mäng jätkus suhteliselt võrdses rütmis ning järgmine teravam olukord tekkis kodumeeskonnal, kui Lilander sai ääres ruumi ning saatis terava tsenderduse tahaposti, mille Liivak mõne meetri pealt mööda lõi. Paar minutit hiljem näitas oma klassi Vassiljev, kes pani suurepärase läbisöödu Liivakule jooksu peale. Ääremängija aga ei suutnud seda omaks võtta ning olukord läks raisku.

Kuigi Flora tekitas esimene poolaeg rohkem võimalusi, avas ikkagi skoori Kalju brasiillasest ründaja Liliu, kes suunas Igor Subbotini suurepärase tsenderduse peaga kindlalt lati alla. Kuigi Vassiljev suutis veel ühe äärmiselt terava palli kasti saata, lõppes esimene poolaeg Kalju 1:0 eduseisuga.

Teise poolaja alguses läks Flora kohe alguses viigiväravat otsima ning pani Kalju surve alla. Kui uut poolaega oli alles kaks minutit mängitud, tekkis Floral võimalus seis viigistada. Sinjavski mängis ennast kastis suurepäraselt löögile, kuid saatis palli paar meetrit üle värava.

Flora hoidis nõmmekaid surve all, aga sellegipoolest oleks kalju standardolukorrast peaaegu 2:0 löönud. Terav pall mängiti tahaposti ning kodumeeskond suutis vaevu palli üle oma värava puhtaks klaarida.

69. minutil võttis Flora välja oma päeva kõige teravama ründemängija Liivaku ning tema asemel tuli platsile Rauno Alliku. Kuigi mäng oli enamasti Kalju väljakupoolel ning Flora mängijad otsisid ja proovisid, ei murenenud roosade pantrite kaitseliin. Alles 75. minutil tekkis teravam võimalus, kui Kreida lõi kaugelt peale. Kuigi löök oli terav, põrkas see Kalju kaitsjatest välja nurgalöögiks ning Flora pidi jätkama viigivärava otsinguid.

Umbes kümme minutit ennem mängu lõppu lendas standardolukorras Märten Kuusk väga jõuliselt sisse Kalju väravavahile Londakule, aga kaarti selle eest peakohtunik üllataval kombel taskust välja ei võtnud.

88. minutil sai äärele väga hea söödu Kams, kes pani kiire ja terava palli kasti, kuid endiselt ei suutnud keegi sealt löögile saada. Flora küll viimastel minutitel veel sai paar teravat lööki, aga Kalju pidas turmtulele vastu.

Tänane võit aitas Kalju tagasi tiitliheitlusesse. Kuigi nõmmekad olid vahepeal 12 punkti kaugusel tabeliliidrist Florast, siis tänane võit aitas nad juba kuue punkti kaugusele. Flora oleks võinud täna kindlustada oma edu nii FCI Levadia kui ka Kalju ees, aga tegi endale hoopis karuteene ning kui Levadia suudab homme kodus Narva Transi alistada, jääb nende vahele vaid kaks punkti. See tähendaks, et Floral edasine eksimisruum puudub.

Flora peatreener Jürgen Henn tõdes, et meeskond oleks pidanud võimalusi paremini realiseerima: «Löögid olid 13:6 meile. Mänguliselt mängisime paremini võrreldes kevadega, kui suurtega mängisime. Esimesel poolajal ei suutnud me ära kasutada häid vasturünnakuid ja teisel poolajal häid momente.»

«Selge on see, et hooaja sees mingid äravajumised tulevad. Seda ei ole võimalik vältida. Me oleks mängu lõpus olnud kindlasti rahul ka viigiga. Punktivahel ei ole mõtet peatuda. Ma ütlesin seda juba 10 mängu tagasi, et see ei ole teema. Kalju on ennast uuesti leidnud,» sõnas Henn.

«Kohati oli meil vaja sirgjoonelisemalt mängida ja viia pall lihtsamalt äärtesse ning sealt kasti. Kui me mõned korrad seda tegime, siis kohe midagi tekkis. Sirgjoonelisusest jäi lõpus puudu. Viimased 15 minutit oli surve päris korralik,» kommenteeris Henn mängu lõpu kohta.

Henn lisas veel, et oleks ideaalis andnud täna Sorgale puhkust, aga kahjuks ühtegi teist puhast ründajat tal hetkel võtta ei ole.