PM Amsterdamis. Eesti koondis alustas MMi kahe kaotusega

Ville Arike, Amsterdam
Mäng Eesti - Puerto Rico on alanud.
Mäng Eesti - Puerto Rico on alanud. Foto: Ville Arike

Eesti 3x3 korvpalli koondis alustas Amsterdamis peetavat MMi kahe kaotusega: Puerto Ricole jäädi alla 18:21 ja Mongooliale 17:20.

Hollandi pealinna muuseumidepiirkonnas üles pandud väljaku äärde ei kogunenud suurvõistluse esimese päeva hommikul just palju pealtvaatajaid ja mõnigi kohtumine toimus enam-vähem vaikuses, kui välja arvata 3x3 korvpalliga pidevalt kaasas käiv muusika ja halloomehe pidevad ergutused. Eesti ja Puerto Rico mäng oli esimene, mis vähegi melu kaasa tõi, sest kuumad Kariibi mere mehed leidsid piisavalt fänne, aga toetuseta ei jäänud ka eestlased.

Otsustavad sündmused hargnesid neljal viimasel minutil. Puerto Rico pääses mitmel korral punkti või paariga ette, ent eestlased ei jäänud võlgu. Neli minutit enne lõppu juhiti 14:13, kuid siis võtsid vastased jõuga neli korvi järjest ja said ette 17:14. Viimase paari minutiga ei õnnestunud vahet tasa teha.

Mäng algas marulises tempos, poole minutiga viskasid mõlemad meeskonnad kaks korvi, lisaks teenis Martin Dorbek vabaviske ja realiseeris sellegi - 3:2. Karl-Johan Lipsu üle vastase käe teele saadetud kaugvise viis Eesti ette 5:3, kuid otsustavat initsiatiivi ei suudetud haarata.

Eesti koondise treener Siim Raudla tõdes, et otsustavaks sai suur allajäämine lauavõitluses. «Nurka surutud loom on kõige ohtlikum, Puerto Ricol oli hommikust juba üks kaotus kirjas. See pole kehv tiim, kõik mehed mängivad Portugali kõrgliigas,» alustas Raudla.

«Mängu teine pool libises lauavõitluse pärast ära, lisaks ei kukkunud meie visked kõige paremini sisse, ehkki häid viskekohti saime. Nemad said rünnaku jooksul aga sageli kolm-neli viset ja lõpuks panid ära. Jäime jõu poolest natuke alla.

Järgmise vastase Mongoolia kohta on pilt ees. Nad tegid suure üllatusena teist MMi järjest Venemaa selja prügiseks. Nad on hästi kokku mänginud, on samuti sitked ja ründavad jõuliselt lauda, lisaks teavad hästi, mida kohtunikud lubavad,» lisas Eesti koondise juhendaja.

Mängu Mongooliaga rikkus Joonas Järveläinen, kes sai kaks ebasportlikku viga ja eemaldati. Dorbek, Lips ja Rannar Raap pidid viimased kolm ja pool minutit seisult 12:12 kolmekesi pingutama ja lihtsalt väsisid.

Mängu alguses jäi Eesti küll taha 3:8, kuid tasapisi jõuti järele ja ettegi 12:11.

B-grupis juhib kahe vooru järel täiseduga Mongoolia. Venemaal, Ukrainal ja Puerto Ricol on 1 võit, Eesti jätkab ainsana võiduta. Tänased ülejäänud mängud: Ukraina - Puerto Rico 21:19, Mongoolia - Venemaa 14:12, Venemaa - Ukraina 21:14. Alagrupi kaks viimast vooru peetakse neljapäeval.