Karen Hatšanov ihkab esimest muruväljaku ATP tiitlit

Toimetas Indrek Raudkivi
Karen Khatšanov
Karen Khatšanov Foto: FRISO GENTSCH / AFP/Scanpix

Halle ATP500 tenniseturniiril Saksamaal alistas maailma edetabelis 9. kohal olev Venemaa esindaja Karen Hatšanov avaringis õnneliku kaotajana põhiturniirilie pääsenud serblase Miomir Kecmanovici 7:6 (5), 6:4 ja jõudis teise ringi.

Hatšanov murdis ennast eelmisel esmaspäeval pärast edukaid Prantsusmaa lahtiseid meistrivõistlusi (venelane jõudis veerandfinaali) esimest korda maailma TOP 10 hulka. Möödunud nädalal jäi ta Stuttgardi turniiri esimeses ringis alla turniiri hilisemale tšempionile itaallasele Matteo Berretinile. Seega saavutas Khatšanov eile oma esimese võidu maailma TOP 10 mängijana.

Hatšanov on pärast Mihhail Južnõid (2011. veebruar) esimene Venemaa mängija maailma meeste tennise esikümnes.  23-aastase Hatšanovi järgmine vastane selgub paarist Laslo Djere (Serbia) – Jan-Lennard Struff (Saksamaa)

Halle turniiritabelis teise paigutusega Alexander Zverev (Saksamaa) alistas avaringis Robin Haase (Holland) 6:4, 7:5. Kõrgetasemelise turniiri esimest paigutust omab šveitslane Roger Federer, kes kohtub täna austraallase John Millmaniga.