Mülla edestas konkurente, Nevolihhin püstitas rekordi

Margus Martin
Kelly Nevolihhin (esiplaanil) tegi lõunanaabrite juures uhke rekordiparanduse 800 meetri jooksus. Foto: Sille Annuk

Ogres peetakse laupäeval ja pühapäeval Balti täiskasvanute võistkondlikke meistrivõistlusi kergejõustikus. Avapäeval olid korralikus hoos kõik kolm Eesti koondisse kuuluvat Rakvere kergejõustikuklubi ViKe sportlast.

Alavõidu saavutas meie kolmikust naiste teivashüppes Marleen Mülla, kes ületas kolm meetrit ja 90 sentimeetrit. Tulemus kordab 17-aastase Rakvere neiu välitingimustes hüpatud Lääne-Viru maakonna ning isiklikku tippmarki.

Mülla selja taha jäid seitse konkurenti, teiste seas temast viis sentimeetrit nõrgema tulemusega teise positsiooniga leppinud Eesti rekordinaine Reena Koll. Kui algkõrgus 3.40 alistus rakverlannale alles kolmandal katsel, siis 3.65 teisel ning 3.80 ja 3.90 alistusid esimesel katsel. Täpselt nelja meetri kõrgusele asetatud latist Marleen Mülla seekord üle ei saanud.

Naiste 800 meetri jooksus tegi Lääne-Viru rekorditabelisse uhke paranduse ajaga 2.06,88 Kelly Nevolihhin, kes silkas senise isikliku ja maakonna rekordi üle 1,28 sekundiga. Balti võistkondlikel meistrivõistlustel ületas ta leedulanna järel finišijoone teisena. "Ma ei osanud sellist aega oodata, kuigi tunne oli enne jooksu hea," rääkis Nevolihhin. "Esimesel ringil oli veidi koperdamist, sest üks tüdruk astus mulle ette. Pidin tempot veidi alla laskma ning siis uuesti kiirendama. Kuigi esimene ring oli ebaühtlane, kujunes see 61 sekundiga siiski päris kiireks. Lõpus tõmbas küll [jalad] kangeks, aga järelikult suutsin ikka piisavalt pingutada, et tuli isiklik. Ja kõva isiklik! Olen väga rahul."

Kelly Nevolihhin meenutas, et tegi aasta alguses treener Väino Kondojaga plaani joosta sellel aastal 800 meetri distantsil 2.06 sisse. "Pidasin siis seda suhteliselt ulmeliseks, aga tuli kuidagi nii lihtsalt, et ma tõesti ei usu seda," lisas ta.

Pühapäevasele võistluspäevale, mil Laekvere kandist pärit jooksunaist ootab ees 1500 meetri jooks, läheb Nevolihhin vastu suurte ootustega. "Panused on väga kõrged. Tänane andis ikka väga palju enesekindlust ja emotsiooni juurde. Kindlasti ootan isiklikku, aga eks ole näha, sest äkki tuleb hoopis mingi passimise jooks ja siis ei ole see võimalik."

Meeste 4 x 100 meetri teatejooksus laupäeval riigi uut juunioride rekordit üritanud Eesti meeskond, mille teist vahetust jooksis rakverlane Robin Sapar, saavutas Valgevene (40,69) järel ajaga 40,84 sekundit teise koha. Eestlaste tiimi kolm ülejäänud liiget olid Lukas Lessel, Ken-Mark Minkovski ja Henri Sai.

17-aastane Sapar püstitas mõned päevad tagasi 100 meetri jooksus uue isikliku rekordi, läbides Tallinnas staadionisirge täpselt 11 sekundiga.