Christopher Krutto

Täna Tallinnas Kalevi spordihallis peetud käsipalli Euroopa meistrivõistluste valikmängus alistas Hollandi koondis südikalt võidelnud eestlased skooriga 27:33 (13:16).

Mängu alguses haaras Holland initsiatiivi ning läks esimeste minutitega kiirelt 3:0 ette. Eesti küll peale seda toibus korraks, kui suudeti seisuks teha 4:2, kuid Holland sai kiirelt paar head kontrarünnakut ning kasvatas jõudsalt vahet. Kümnenda minuti lõpusekunditel antud karistusviskest kasvatas Holland oma edu juba 7:2 peale

Kuigi Eesti suutis individuaalse oskuse pealt alguses mõne värava visata, oldi üldiselt suhtelised ideetud ning Hollandi kaitse pidas. Holland selle eest liigutas palli kiirelt ja otsustavalt ning meie koondise kaitse oli nende peatamisega tõsistes raskustes.

Kuigi järgneva kümne minuti jooksul enam nii kergelt teed meie väravale ei leidnud ning Eesti hakkas ise rohkem üritama, ei suutnud meie koondislased vahet vähendada. 17. minuti alguses oli Eestil kasutada seitsme meetri vise, kuid Jürgen Rooba ei tabanud väravat ning see jäi realiseerimata. 20. minutiks oli tablool seisuks 7:11.

Eesti hakkas vaikselt mängu tagasi saama ning oli suutnud teha seisuks 8:11, aga Hollandil oli meie meestele taas vastus olemas ning kaks kiiret väravat viisid vahe tagasi viieväravaliseks.

Viimased kümme minutit loobiti väravaid enamasti korda-mööda, aga ometigi suutsid meie mehed poolaja lõpuks võidelda seisuks 13:16.

Hollandlaste mängu juhtis väga oskuslikult Prantsusmaa kõrgliigas mängiv 23-aastane Luc Steins, kes liigutas palli väga oskuslikult ning sai ka ise paar väravat kirja. Väravas näitas suurepärast taset Hollandi väravavaht Bart Ravensbergen.

Teise poolaeg algas väga väravaterohkelt ning kolmandaks minutiks oli juba seis 16:18. Peale tormilist algust mängutempo rauges, aga initsiatiiv hakkas tagasi Hollandi kätte minema. Teise poolaja kümnendaks minutiks oli Holland taas viis väravat ees ning juhtis 18:23.

Mäng kulges võrdselt, kuni ennem mängu neljakümnendat minutit sai Holland mitu head rünnakut ning kasvatas vahe Rasmus Otsa mitmest suurepärasest tõrjest hoolimata kaheksaväravaliseks.

Viimase viie minuti jooksul andis Eesti koondis oma parima, et tagasi tulla, oli tegu liiga raske ülesandega ning mäng lõppes skooriga 27:33 Hollandi kasuks.

Eesti eest viskasid Celmins, Toom ja Voika 6 väravat, Rooba ja Timmo 2 väravat ning Hiiend, Johannson, Maasalu, Pärt ja Roosna 1 värava.

Hollandi eest viskasid Kooijman, Schagen, Smit ja Smits 4 väravat, Boomhouwer, Sluijters, Steins ja Ten Velde 3 väravat, Jerry 2 väravat ja Baijens, Leenders ja Smits 1 värava.

Järgmise mängu peab Eesti käsipallikoondis pühapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi tugeva Sloveenia koondisega.

Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson:

«Meil oli halb algus ja tegime liiga palju kiireid otsuseid. Lasime sisse mitu kerget kontraväravat. Peale mõnda aega saime mängu sisse ning olime paremad ja tegime pikemaid rünnakuid. Meil oli ka teisel poolajal hea periood, kus me vähendasime vahet, aga mõnikord me unustame mängida nagu meeskond. Mängijad proovisid liiga palju ise visata, mitte ei oodanud paremat võimalust. Loodetavasti me õpime sellest.

Holland mängis täna meeskonnana paremini. Me mängime ka meeskonnana hästi, aga mitte alati. Iga rünnak nad aitavad üksteist. Me aitasime ka üksteist, aga siis me tegime mõned rünnakud, kus mängijad tahtsid ise visata. Peame veel sellega tööd tegema.

Me anname oma parima pühapäeval ja proovime olla paremad. Meil on noored mängijad, kes arenevad iga mänguga.»