Blogi: Saksamaa jalgpallikoondis lõi Eestile kaheksa vastuseta väravat (15)

Eesti jalgpallikoondis kaotas EM-valikturniiri kolmanda kohtumises Saksamaale koguni 0:8.

Eesti jalgpallikoondise kohtumine Saksamaa vastu kiskus kohe alguses eestlaste jaoks halvaks - 10. minutil viis Marco Reus Saksamaa juhtima ja 17. minutil suurendas Serge Gnabry Saksamaa eduseisu kahele väravale.

Vaid kolm minutit pärast Gnabry väravat saatis Leon Groetzka sakslased juba 3:0 juhtima ning esimese poolaja lõpus suurendasid Ilkay Gündogan ning Reus Saksamaa edu juba viie värava peale.

Teisel poolajal suutis Eesti küll alustada veidi aktiivsemalt ning Sergei Zenjov suutis kahel korral ka löögile saada, aga imeliselt mänginud Saksamaa võimalust ei jätnud: 62. minutil lõi Gnabry oma teise värava, 79. minutil viis Timo Werner Saksamaa 7:0 juhtima ning Leroy Sane vormistas 88. minutil lõppseisuks 8:0.

Eesti algkooseis tänases kohtumises: väravas Sergei Lepmets, kaitseliinis alustavad Taijo Teniste, Madis Vihmann, Joonas Tamm, Karol Mets ja Artur Pikk. Poolkaitses mängivad Gert Kams, Artjom Dmitrijev, Konstantin Vassiljev ja Sander Puri ja ründes alustab kohtumist Sergei Zenjov.

Võrreldes mänguga Põhja-Iirimaa vastu on tehtud kolm muudatust, pingile on jäänud Mattias Käit, Vlasi Sinjavski ja Rauno Sappinen. Nende asemel on väljakul koha teeninud Joonas Tamm, Sander Puri ja Gert Kams.

Maailma ühe edukaima jalgpalliriigi Saksamaaga pole Eesti koondis kohtunud aastast 1939. Siis võitis Saksamaa kohtumise 0:2. Nüüd on pikk ootus möödas ning Eesti jalgpallikoondis saab taas maailma tippvõistkonna vastu oma võimed proovile panna.

Saksamaa on selgelt antud mängus suur favoriit, siiani on nad EM-valiksarjas võitnud mõlemad peetud kohtumised (Valgevenet 2:0 ja Hollandit 3:2), samas kui Eesti on saanud valiksarjas kaks kaotust Põhja-Iirimaalt. Kui kevadel kaotas Eesti võõrsil Põhja-Iirimaale 2:0, siis möödunud laupäeval tuli koduväljakul tunnistada põhja-iirlaste 2:1 paremust.

Eesti koondise peatreener Martin Reim ning kaitsja Karol Mets nõustusid, et tegu on vägagi keerulise vastasega, kuid enne kohtumist antud pressikonverentsil leiti, et omad võimalused võivad olemas olla, tuleb lihtsalt sajaprotsendiliselt võidelda ning rasked hetked ära kannatada.

Kohtumine toimub Saksamaal Mainzis Opel Arenal, mis mahutab 26 000 inimest. Kohtumiseks on staadion ka välja müüdud. Pall pannakse mängu Eesti aja järgi kell 21.45, Postimees toob kohtumise lugejateni otseblogi vahendusel.