Eesti pikima jooksu võitnud Inger Polding näitas meestele kandu

Inger Polding.
Inger Polding. Foto: Estonian Ultrarunners Team / Facebook

Möödunud nädalavahetusel ehk 8.–9. juunil toimus Meremõisas üheksandat korda jooksu- ja käimisüritus Laulasmaa Ultra, mille üldvõidu võttis 24-aastane Inger Polding, kes läbis 211 kilomeetrit ajaga 29 tundi ja 23 minutit, jättes kõik osalenud mehed seljataha.

«Võit tuli mulle suure üllatusena ja ei olnud kordagi eesmärgiks. Ma lihtsalt väga armastan joosta ja nautisin tervet nädalavahetust koos suurepärase kogukonnaga. Jõud tuleb alati mentaalsest valmisolekust, tuleb meeles pidada, et tegelik võistlus käib sinus endas ja kui alla annad, oled kaotanud. Kui panna asjad perspektiivi, et on vaja kõigest maksimum 32 tundi pingutada ja peale seda saab minna puhkama, pole eesmärk enam nii raske, kui alguses võis tunduda,» rääkis Polding ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta on varemgi ultratel jooksnud, kuid see oli esimene võistlus, sest ta eelistab joostes reisimist.

Naiste arvestuses oli teine Ulvi Lond, kes läbis 198,9 km ajaga 31:45 ning kolmas ungarlanna Emese Nèmeth 189,9 km ja ajaga 31:50. Meestest võitis Laulasmaa Ultra Kaido Kaarli, ta jooksis 211 kilomeetrit ajaga 31:35. Teiseks tuli Lauri Pihlak 198,9 km, milleks kulus tal 31:13. Kolmanda koha sai Mart Metsva tulemusega 171,8 km, selle läbimine võttis tal aega 26:14.

Segavõistkondade arvestuses võitis ultrajooksu Laulasmaa sõbrad 464,2 kilomeetriga (Kaido Kaarli, Liina Kesamaa, Ragnar Virma). Meeskondade arvestuses võitis Keskkonnaagentuur 398,9 kilomeetrit (Jaak Rohtsalu, Valdo Jahilo, Juho Joonas).

Eesti kõige pikemale jooksule startis 39 osalejat. 32 tunni jooksul on 21,1 kilomeetrist ringi võimalik kokku läbida kuni kümme korda ehk 211,0 kilomeetrit. Loodusrada on karm, tõusude ja laskumistega, liivane ja juurikane, öisel ajal valgustamata. Kui laupäeval ulatus temperatuur 30-soojakraadini, mis paljusid nii-öelda küpsetas, siis öösel langes soe 20-kraadini. Pühapäeval seevastu osutus mõnusaks jooksuilmaks. Temperatuur oli umbes 18 kraadi, hommikul pilvine, lõunast alates päikeseline ja tuuline.