Järelvaadatav: Prantsusmaa lahtistel võitis naiste finaali Ashleigh Barty

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel võitis naisüksikmängu finaalis austraallanna Ashleigh Barty (WTA 8.) tšehhitari Marketa Vondroušova (WTA 38.) 6:1, 6:3. Postimees ja Kanal 12 vahendasid kohtumist otsepildi vahendusel, seda kommenteerisid Margus Uba ja Toomas Kuum.

Finaal oli loodetust selgelt ühepoolsem ja kulges Barty selge valitsemise tähe all. Avasetis asus ta juhtima 4:0. Teises setis murdis ta kohe vastase servigeimi ja hoidis enda omasid, kuni tegi viimaseks jäänud geimis veel ühe murde.

Enne mängu:

Barty sai poolfinaalis tulemusega 6:7 (4), 6:3, 6:3 jagu 17-aastasest USA komeedist Amanda Anisimovast (WTA 51.) ning Vondroušova oli nelja parema seas skooriga 7:5, 7:6 (2) parem Suurbritannia esindajast Johanna Kontast (WTA 26.).

23-aastane Barty on endast neli aastat noorem Vondroušova vastu selge soosik. Ka seni peetud kahes omavahelises mängus jäi peale Barty, kui mullu Cincinnatis olid austraallanna võidunumbrid 6:3, 7:5 ja tunamullu Birminghamis 7:5, 7:6 (1).

Kumbki sportlane pole varem üksikmängus slämmiturniiri võitnud. Hooaja esimesel slämmiturniiril Austraalias jõudis Barty veerandfinaali, Vondroušova teise ringi. Kui Barty on karjääri jooksul võitnud kümme WTA turniiri, siis tšehhitaril pole ainsatki triumfi.

Slämmiturniiri debütandid Marketa Vondroušova (üleval) ja Ashleigh Barty (all).
Slämmiturniiri debütandid Marketa Vondroušova (üleval) ja Ashleigh Barty (all). Foto: PHILIPPE LOPEZ / AFP