Järelvaadatav ja tipphetked: Thiem alistas maratonmängus maailma esireketi Djokovici

Postimees Sport

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste meesüksikmängu teises poolfinaalis alistas mullune finalist, austerlane Dominic Thiem serblasest maailma esireketi Novak Djokovici viies setis. Reedel peatati matš keeruliste ilmaolude – tugeva tuule ja vihmasaju – tõttu kahel korral, laupäeval seda jätkati ja Thiem jäi otsustavas setis peale 7:5. Postimees ja Kanal 12 vahendasid kohtumist otsepildi vahendusel, kommenteerisid Margus Uba ja Toomas Kuum.

Thiem hoidis pausidele vaatamata kogu kohtumise vältel initsiatiivi. Ta võitis esimese seti 6:2, kaotas teise 3:6, võitis kolmanda 7:5 ja kaotas neljanda 5:7. Viiendas juhtis Thiem 4:1 ja sai vastase servil ka murdepalli, kuni tasamängul avanesid taevaluugid taas.

Pärast pausi suutis Djokovic viigistada, mõlemad eksisid palju ja juba tundus, et Thiemil ei õnnestu kuulsama mehe maagiat murda - too võitis kõik tähtsad punktid, sealhulgas päästis vastase servilgi mitu matšpalli. Ent seisul 6:5 suutis Thiem teha veel ühe servimurde ja see ka otsustas. Finaalis kohtub ta liivaväljakute kuninga Rafael Nadaliga.

Enne mängu:

Kui 25-aastane Thiem jõudis mullu Pariisis finaali, kus kaotas skooriga 4:6, 3:6, 2:6 karjääri 11. Prantsusmaa lahtiste tiitli võitnud liivaväljakute kuningale Rafael Nadalile (Hispaania, ATP 2.), siis 32-aastane Djokovic piirdus eelmisel aastal veerandfinaaliga.

2016. aasta Prantsusmaa lahtiste võitja Djokovic jäi mullu kaheksa parema seas numbritega 3:6, 6:7 (4), 6:1, 6:7 (11) alla itaallasele Marco Cecchinatole, kes kaotas omakorda poolfinaalis Thiemile.

Djokovic ja Thiem on varem omavahel kohtunud üheksa korda ning seis on 7:2 maailma esireketi kasuks. Viiel juhul on vastamisi mindud liivaväljakul, kus serblane on võitnud kolm ja austerlane kaks matši. Viimati mängiti omavahel kuu aega tagasi Madridi liivaväljakuturniiri veerandfinaalis, kus hilisema võitja Djokovici võidunumbrid olid 7:6 (2), 7:6 (4).