Sõudjad teenisid Moskva regatilt mitu medalikohta

Ingrid Võsu ja Liisu Mitt.
Ingrid Võsu ja Liisu Mitt. Foto: Pärnu Sõudeklubi/Facebook

Möödunud nädalavahetusel Krõlatskoje kanalil toimunud suurest Moskva regatist võttis osa Pärnu ja Narva klubi esindus.

Kolm päeva vältaval regatil on eestlased käinud aastaid ja kutsuti tänavugi. Pärnu sõudeklubi ja Narva sportlasi saatis edu, sest peale B-finaalis etteotsa jõudmise pälviti medaleidki.

U23 vanuseklassi ühepaadil pääses Nora Küüts B-finaali ja lõpetas ajaga 8.34,35 kolmandana (kokkuvõttes üheksas koht). Sõidu võitis kohalik atleet 8.19,10ga.

U23 paarisaeru kahepaadil näitasid Mihhail Netšajev ja Mark Kiradi 7.05,89ga B-finaalis kolmanda koha väärilist sõitu ja said kokkuvõttes üheksanda koha. B-finaali võitsid kohalikud sõudjad 7.03,41ga.

Kastanid tõid tulest välja A-finaalis 6.48,21ga kolmandaks platseerunud Margus Kodasma ja Martin Rahuoja. Kuldmedali võitsid Peterburi sõudjad 6.26,94ga.

Pronksmedali võitis naiste ühepaadil startinud sisekaitseakadeemia tudeng Liisu Mitt (8.04,54), kaotades vaid Venemaa (7.52,04) ja Rootsi (8.00) esindajatele.

Veteranide 1000 meetri sõiduks istusid Eesti ja Vene sõudjad ühte paati ning olid Venemaa tiimi (4.04,42) järel 4.10,82ga teised. Paatkonda aitasid tugevdada Ingrid Võsu, Rita Maier ja Tatjana Jaanson.

Finaali jõudis Eesti U23 meeste paarisaeru neljapaatki: võistkond, kuhu peale Kodasma, Kiradi ja Rahuoja kuulus Nikita Konstantinov, tuli Venemaa kvartettide järel 6.46,52ga neljandaks. Võitjapaatkond sai ajaks 6.24,06.