Kuidas reisida koos parima sõbrannaga nii, et reisi lõppedes te üksteist ei vihkaks?

Copy
Foto: pexels.com

Kui hakkate planeerima sõbrannaga ühist reisi, siis tuleks kindlasti tähelepanu pöörata olulistele punktidele, et kogu reis kenasti sujuks.

1. Võrdne osakaal kõiges

Planeerige kõik hoolikalt ära, et ei tekiks olukorda, kus üks teist tunneb ennast nagu reisigiid ja teine kui turist. Valige välja parimad kohad ööbimiseks, näiteks Airbnb-st, otsige üles põnevad kohad, mida reisil olles külastada. Loo ülesannetest nimekiri ja jagage kõik võrdselt ära.

2. Rääkige üksteisele, mis on teie ootused reisi suhtes

Näiteks otsustage, kas teete detailse päevakava, millal te mida teete, kus te teete? Või ostate lihtsalt lennupiletid ära ja kohapeal alles vaatate, mida ette võtate. Paljudele meeldibki see, et üks sõbrannadest on rohkem planeerija rollis ja teine on spontaanne, ning tuleb sinna kaasa, kuhu vaja. Kui teineteisega ei räägita, siis on ka tülid kerged tekkima.

3. Leidke kompromiss

Ärge kartke seda, kui teil on erinevad huvid. Las üks teist istub kohvikus ja naudib tassikest teed, ning teine las külastab mõnda muuseumit. Samamoodi on siis, kui sõbranna tahab õhtustada kusagil peenes ja kallis restoranis, aga sina tahad hoopis tänavatoitu nautida. Ärge laske sellepärast konfliktil tekkida.

4. Raha

Raha on reisimise juures väga oluline teema. Kohe alguses tuleks eelarve paika panna, sest ilmselt on teie mõlema palgad erinevad ja see mõjutab ka reisi eelarvet. Ette võib tulla ka selliseid olukordi, kus üks tahaks rohkem säästa, aga teine tahab pigem kulutada. Enne reisi tuleb juba kõik selgeks rääkida ja paika panna, näiteks, kas teete teatud kulud pooleks, kas on võimalik leida soodsam lahendus ja seda kõike selleks, et ebameeldivaid olukordi ei tekiks.

5. Magamine

Hea uni on oluline ka reisides, et püsiksid terve ja õnnelikuna. Seega peaksite arutama, kas soovite jagada kaheinimesevoodit või eelistate magada eraldi voodites? Või soovid sa lausa omaette tuba? Kindlasti tuleks teil omavahel läbi rääkida nii öelda magamise rituaalid, et kas olete enne magama jäämist harjunud raamatut lugema või hoopis telekat vaatama. Läbirääkimised aitavad konflikte vältida. 

6. Sa oled ta sõber, mitte lapsehoidja

Muidugi peate üksteist reisi jooksul toetama, kuid te ei tohiks ära unustada, et olete siiski sõbrannad, mitte üksteise lapsevanemad. Sa ei pea muretsema sellepärast, kas sõbranna sööb ikka korralikult või kas tal on piisavalt soojad riided kaasas. Teil võivad olla üksteise suhtes parimad kavatsused, kuid ärge minge liiale.

7. Negatiivsus toob kaasa rohkem negatiivsust

Keegi ei oota, et olete pidevalt rõõmsas meeleolus, kuid pidage meeles, kuidas teie positsioon ja sõnad mõjutavad teie reisikaaslast. Kui olete terve reisi vältel mornis tujus ja pungil negatiivsust, siis võite sellega mõjutada ka inimesi enda ümber.

8. Suhelge omavahel

Olge valmis rääkima ja ärge neelake oma negatiivseid tundeid alla, vaid leidke koos neile lahendus. Omavaheline suhtlus on ülimalt oluline, see aitab vältida ka tekkivaid probleeme, kirjutab wellandgood.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles