Motomehed jätsid üheksa auhinda koju

Joel Kukk
Krossisõitja Hendrik Talviku võitis Pärnu enduurol üldarvestuses üllatuslikult esikoha. Foto: Rauno Kais

Pärnumaa võidusõitjad teenisid enduuro Eesti meistri- ja karikavõistluste neljandal etapil Pärnu lennuvälja motopargis viis esimest, kolm teist ja ühe kolmanda auhinna.

Sündmusrohkel võistluspäeval oli üldarvestuses kiireim MX Openil sõitnud Hendrik Talviku Paikuse motoklubist, kes edestas kuue kiiruskatse kokkuvõttes seitsme sekundiga E2 klassi parimat Priit Bienet (Redmoto Racing). Klassis E3 tunnistas Tõnu Kallast (Paikuse MK) vaid Elary Talu (Sõmerpalu MK) paremust ja kolmandaks tuli võitja klubikaaslane Tajo Andressoo.

Endrik Raal pani B-klassis oma paremuse veenva ülekaaluga maksma.
Endrik Raal pani B-klassis oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Rauno Kais

B-klassis kihutas esimese auhinna vääriliselt Endrik Raal (Paikuse MK), talle järgnesid Toomas Palmissaar (Pärnu MK) ja Kristjan Kuill (Team Green). Raali klubikaaslane Risto Mäeots sai kannatuste rajal neljanda koha. Üle 50aastaste seenioride võistlusel oli juba neljandat etappi parim Paikuse klubi eestvedaja Toivo Nikopensius ja juunioride arvestuses kuulus Jarmo Lehistele teine auhind.

Karl Saat teenis kodurajal Kärnatajate klassis esimese auhinna.
Karl Saat teenis kodurajal Kärnatajate klassis esimese auhinna. Foto: Rauno Kais

Klassis Kärnatajad 4T mahtus esikolme hulka kaks Pärnu motoklubi sportlast: Karl Saat hõivas pjedestaali kõrgeima astme ja Peeter Volokitinile kuulus kolmas auhind. Jorma Arukase tuli viiendaks ja Mairo Soomets seitsmendaks. Kärnatajate 2T klassis oli parim Ivar Pärnik (Paikuse MK) ja Aho Aunapuu (Pärnu Slik) lõpetas enduuro kaheksandal positsioonil. Vesa Lindholm Paikuselt sai üle 40aastaste seas kaheksanda koha ja Pärnu motoklubi sõitja Taisto Loopere oli C-klassis üheksas.

Seenioride klassis võistlev enduuroäss Toivo Nikopensius kihutas neljandat võistlust järjest pjedestaali kõrgeimale astmele. Foto: Rauno Kais

„Enduuro korraldamine oli meie klubile uus kogemus,“ rääkis Pärnu motoklubi juhatuse liige Jüri Makarov. “11 kilomeetri pikkuse raja mahamärkimiseks kulus mitu nädalat visa tööd, ainuüksi tokke kulus kaugelt üle 1000. Võistlusrada hõlmas nii traditsioonilist krossirada, kuid selle lähedusse rajasime ka kividest, rehvidest, paneelidest ja palkidest takistusi.“

Enduuro Eesti meistri- ja karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 10. augustil Pärnumaal Jõesuus.