Valga noormees tõusis sarja liidriks

Lõuna-Eesti Postimees
85ccm võistluse esikolmik. Valga noormees Mark Peterson on vasakul. FOTO: Einar Peterson Foto: Einar Peterson

Peagi motokrossi noorte Euroopa meistrivõistluste Kirderegiooni finaaletappi võõrustavas Jaanikese motokeskuses Valga külje all algas Olerexi motokrossi noortesarja kolmas etapp soodsalt. Pärastlõunal sundisid rajutuul ja vihm aga mõne võistlusklassi viimase sõidu ära jätma.

85cc klassis sõitis Mikk Martin Lõhmus konkurentidel eest, kuid tema selja taga pidasid kogu sõidu vältel kanget lahingut Romeo Pikand ja Richard Paat. Kahjuks riivas Pikandit jälitanud Paat viimasel ringil mullavalli ja paiskus täiskiirusel vastu mäge. Nii sai Pikand teise ja kodurajal sõitnud Mark Peterson Valga motoklubist kolmanda koha. Kuna 85cc klassi teine sõit ära jäi, kujunes samasuguseks ka päeva paremusjärjestus. Karikasarja juhib nüüd 70 punktiga Peterson.

Klassis 65cc ei olnud taas võrdset Gregor Kuusele, kes võitis kindlalt nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. Tema selja taga astusid poodiumile Kaspar Uibu Sõmerpalu motoklubist ja Tõnu Kaspar Teesalu.

Lucas Leok Sõmerpalu motoklubist pani end maksma 50cc klassi kvalifikatsioonis, edestades konkurente 3,5 sekundiga. Ka kiiremas, A-grupi võistlussõidus jõudis ta Aston Allasest 16,6 sekundit varem finišisse. Kolmas oli Leoki klubikaaslane Enri Lustus. B-grupi sõidu võitis Gregor Lootus, kelle kvalifikatsioon tehnikaprobleemide tõttu ebaõnnestus. Ka 50cc klassi teised sõidud jäid ilmaolude tõttu pidamata. Selles klassis juhib karikasarja 97 punktiga Leok.

Valgas samuti toimunud Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistluste avaetapi võitis võimsalt eelmise aasta meister Heido Havam. Kvalifikatsioonis teise aja sõitnud Sasha Võsa kukkus pärast avaringi, vigastas pisut kätt, kuid märksa enam tehnikat ning oli sunnitud võistluse katkestama. Havamile järgnesid Kagu motoklubi mehed Juss Maidla ja Egert Karask.