Noored merekarud purjetasid pealinnas pjedestaalile

Joel Kukk
Kuldseekli regatil seilas Tallinna lahel 63 Optimisti.
Kuldseekli regatil seilas Tallinna lahel 63 Optimisti. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased võitsid Tallinnas 37. Kuldseekli regatil kaheksa auhinda. Pika traditsiooniga mitmevõistlusel võtsid Optimist- ja Zoom8-klassis purjetavad poisid-tüdrukud omavahel mõõtu veel ujumises ja krossijooksus. Alade kokkuvõttes said meie noored Tallinna Kalevi ja Saaremaa merispordiseltsi järel kolmanda koha.

Klassis Zoom8 võitis kodulinna sportlastest Liise Väliste ujumises esikoha. Lisbeth Taggu tuli õrnema soo konkurentsis jooksus esimeseks, purjetamises teiseks ja mitmevõistluses kolmandaks. Karel Ratnik oli jooksus teine ja talle kuulus üldarvestuse pronksmedal.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis tuli Andrias Sepp purjetamises teiseks. Laura Marii Taggu võitis nii purjetamises kui mitmevõistluses tüdrukute pronksi.

Kuldseekli regatil võistles kahes paadiklassis kokku 93 sportlast ja esindatud oli kaheksa purjespordikeskust.

Sel nädalavahetusel purjetavad kolme paadiklassi noored merekarud Saaremaal Eesti meistrivõistluste sarja esimesel etapil. Pärnu jahtklubi purjespordikoolist läheb tiitlivõistluste punkte jahtima 17 sportlast.