Kukkumise järel 18 õmblusega kokku lapitud Talviku jahtis Prantsusmaal EMi punkte

Joel Kukk
Jörgen-Matthias Talviku.
Jörgen-Matthias Talviku. Foto: Rauno Kais

Pärnu motoklubi võidusõitja Jörgen-Matthias Talviku sai Prantsusmaal Saint Jeam d’Angely krossirajal EMX 125 klassi Euroopa meistrivõistluste neljandal etapil üheksanda koha.

Oma grupi kvalifikatsioonis kuuenda aja välja sõitnud Talviku ei suutnud avasõidus korralikult startida ja tuli esimeselt ringilt 12ndana. Sõidu käigus õnnestus tal paarist konkurendist jagu saada ja finišisse jõudis noor pärnakas kümnendana. Avasõidu võitis kodurajal sõitnud Tom Guyon, teisena lõpetas britt Eddie Jay Wade ja kolmandana EM-sarja liider Mattia Guadagnini Itaaliast.

Teiseski sõidus ebaõnnestus Talviku start ja esimestel ringidel hoidis ta 15. positsiooni. Kontrollaja lõpuks parandas ta oma positsiooni ja ületas finišijoone 11ndana. Sõidu võitis taas Guyon, teine oli Guadagnini ja kolmas Kay de Wolf Hollandist. Kahe sõidu kokkuvõttes teenis Talviku etapil 21 punktiga üheksanda koha ja langes sarja edetabelis kolmandalt kohalt viiendaks. Prantsusmaa etapi võitis Guyon, teise koha sai Guadagnini ja kolmandaks tuli Mike Gwerder Šveitsist.

„Prantsusmaa etapp kujunes mulle üpris keeruliseks,“ kommenteeris Talviku rasket nädalavahetust. “Kolmapäeval kukkusin trennis ja kivi lõikas küünarnukki sisse. Tehti 18 õmblust ja mul polnud esialgu aimugi, kas saan startida. Õnneks käsi ikka lubas mingit moodi sõita. Mõlemad stardid olid kehvad, kuna esimeses lasin tagaratta resti peal ringi ja teises sõidus tegi stardipuu kaks nõksu. Esimeses sõidus panin teises kurvis korra külje maha, sellegipoolest tulin kümnendaks ja võisin tulemusega rahul olla.

Teises sõidus tekkisid prillidega kohe probleemid ja oli väga keeruline konkurentidest mööduda. Kokkuvõttes ütlen: alati saab paremini, aga hea on, et ma üldse sain sõita ja veidi punkte koguda. Tänu kõigile toetajatele, tiimile ja perele!“

EMi viies etapp sõidetakse 22. ja 23. juunil Saksamaal.