Motokrossi noortesarja kolmandat etappi häiris raju ilm

Mikk-Martin Lõhmus.
Mikk-Martin Lõhmus. Foto: Erakogu

Mikk-Martin Lõhmus võitis täna klassis 85cc motokrossi noortesarja kolmanda etapi Jaanikese motokeskuses, kus mõned sõidud raju vihmahoo tõttu ära jäid.

Juuni lõpus peale pikka pausi taas rahvusvahelist suurvõistlust, motokrossi noorte Euroopa meistrivõistluste Kirderegiooni finaaletappi võõrustavas Jaanikese motokeskuses algas võistluspäev soodsalt, kuid pärastlõunal avanesid taevast siiski ka ilmaennustuse lubatud pilveluugid ning rajutuul ja vihm sundisid osade klasside viimased sõidud ära jätma.

«Sõit algas hea stardiga, sain hakata ees minema ning ring-ringilt tundsin end rajal aina paremini,» ütles 85cc klassi kvalifikatsiooni ja esimese sõidu võitnud Mikk Martin Lõhmus (KTM, HRC Eesti Racing Team). «Rada oli hästi ettevalmistatud ja võin päevaga rahule jääda.»

Lõhmus sõitis konkurentidel eest, kuid tema selja taga pidasid kogu sõidu vältel kanget lahingut Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) ja kvalifikatsiooni teise aja sõitnud Richard Paat (KTM, AYR Racing Team). Kahjuks riivas Pikandit jälitanud Paat viimasel ringil mullavalli ja paiskus täiskiirusel vastu mäge. Nii sai Pikand teise ja kodurajal sõitnud Mark Peterson (KTM, Valga MK) kolmanda koha. Kuna 85cc klassi teine sõit ära jäi, kujunes samasuguseks ka päeva paremusjärjestus. Karikasarja juhib nüüd 70 punktiga Peterson.

Klassis 65cc ei olnud taas võrdset Gregor Kuusele (Husqvarna, RedMoto Racing), kes võitis kindlalt nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. Tema selja taga astusid poodiumile Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja Tõnu Kaspar Teesalu (KTM, Karksi Racing Team). Kuusk juhib maksimumi, 125 punktiga ka karikasarja.

Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) pani end maksma 50cc klassi kvalifikatsioonis, edestades konkurente 3,5 sekundiga, ning ka kiiremas, A-grupi võistlussõidus jõudis ta Aston Allasest (Husqvarna, RedMoto Racing) 16,6 s varem finišisse. Kolmas oli Leoki klubikaaslane Enri Lustus (Husqvarna). B-grupi sõidu võitis Gregor Lootus (KTM, Motoextreme), kelle kvalifikatsioon tehnikaprobleemide tõttu ebaõnnestus. Ka 50cc klassi teised sõidud jäid ilmaolude tõttu pidamata. Selles klassis juhib karikasarja 97 punktiga Leok.

Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) näitas kõige pisemate klassis 50 PW/Mini seda, mis eelmisel etapil Haanjas tegemata jäi, viies koju nii kvalifikatsiooni- kui mõlemad sõiduvõidud. Poodiumil järgnesid talle Chris Ryan Kaljumäe (KTM, RedMoto Racing) ja Steven Eugen Tiitso (KTM).

ATV Lapsed ja ATV Lapsed Juunior klassidele oli Valga võistlus karikasarja avaetapiks ning hoolimata keeruliseks muutunud rajaoludest soovisid osalejad, et teist sõitu ära ei jäetaks. Libedust trotsides oli esikolmik ATV Lapsed Juunior klassis Pätrik Ilm, Kaspar Saar (mõlemad Apex), Eric Tõnissoo (Can-Am, kõik kolm Linnamäe krossiklubi) ja ATV Lapsed klassis Karl Koho (Apex, Äksi MK), Argo Algma (Apex, MC Panter) ja Samuel Klettenberg (Apex, Türi AMK).

Valgas samuti toimunud Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistluste avaetapi võitis võimsalt eelmise aasta meister Heido Havam. Kvalifikatsioonis teise aja sõitnud Sasha Võsa kukkus kahjuks peale avaringi, vigastas pisut kätt, kuid märksa enam tehnikat ning oli sunnitud võistluse katkestama. Havami järel oli avaetapil teine Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK) ja kolmas Egert Karask (Pitpro, Kagu MK). Korraldaja karika Pitbike Semi 88 klassis võitis Toomas Raba (YCF, Viljandi VMK).

Motokrossi Eesti noorte karikavõistluste neljas ja Pitbike Open EMV teine etapp toimub 21. juulil Türil Kihli motokeskuses.