Kevin Saar näitas Tihemetsas oma võimu

Joel Kukk
Valitsev Euroopa meister Kevin Saar edestas Lauri krossirajal lähimaid jälitajaid veenva ülekaaluga. Foto: Rauno Kais

Motokrossi Eesti meistrivõistluste etapil Tihemetsas Lauri krossirajal oli konkurentidest peajagu üle viimase kahe aasta Euroopa meister ja tänavuse tšempionaadi liider Kevin Saar Pärnu motoklubist.

Hondal kihutav Saar haaras quadracer'ite eliitklassi avasõidus kohe liidripositsiooni, kannul lõunanaaber Valerijs Kuzmins ja Sõmerpalu klubi motomees Priit Järvloo. Finišis edestas meie mees lätlast ligemale veerand minutiga ja kolmanda koha sai Järvloo. Teiseski sõidus polnud Saarele väärilist vastast ja taas kogus teise koha punktid Kuzmins ja kolmas oli Järvloo.

Tihemetsa motoklubi sõitja Janno Oja sai seitsmenda koha ja esikümnesse mahtus üheksandana veel Saare klubikaaslane Sander Lakiza. Karmo Sturm oli 12., Kardo Sturm 15., Meelis Mäeots 16., Gerry Jaanimäe 17. ja Endri Lind 19. Kõik viis võidusõitjat esindavad Pärnu motoklubi.

Noorte Quad 100 klassis võitis kolmanda auhinna Tanel Põdra Pärnu klubist ja neljas oli Virgo Mitt Paikuse klubist. Juunioride konkurentsis sai Carl Torn (Paikuse MK) üheksanda koha.

Külgvankrite klassis võitis Tihemetsa krossi Läti-Eesti tiim Janis Daiders - Tanel Kõiv. Paikuse klubi ekipaaž Sven Pintšuk – Riin Päll lõpetas võistluse 14. kohal.

„Täna oli üpris raske võistlus, kuna eile oli matemaatikaeksam,“ rääkis valitsev Euroopa meister Saar. „Õppisin selleks juba eelmisel nädalavahetusel Ukrainas EMi ajal ja ka terve selle nädala ja olin lõpuks üsna kurnatud. Rada läks päris raskeks ja tööd pidi kõvasti tegema, kuna Kuzmins teeb kiiret sõitu. Nüüd, kui eksameid enam ei ole, saan rahulikult 8. ja 9. juulil Kiviõlis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks valmistuda.“