Valencia triumf, Barcelona fiasko

Toimetas Indrek Raudkivi
Valencia jalgpallurid Hispaania karikavõitu tähistamas
Valencia jalgpallurid Hispaania karikavõitu tähistamas Foto: PAU BARRENA / AFP/Scanpix

Hispaania jalgpalli karikavõistluste finaalis Sevillas alistas Valencia eile 2:1 Barcelona ning triumfeeris esimest korda pärast 2008. aastat.

Barcelona Meistrite liiga peavalu sai eile jätku, kui Copa del Rey finaalis kaotati Valenciale. Barca võttis paljulubavalt alanud hooajal vaid ühe tiitli – Hispaania meistriks tuldi 26. korda. Valencia, kes lõpetas käesoleva hooaja La Ligas 4. kohaga, juhtis karikafinaalis Kevin Gameiro ja Rodrigo väravatest poolaajavileks 2:0.

Kuigi Valencia valdas palli vaid 23 protsendiliselt ning Barcelona tegi koguni 26 pealelööki väravale, ei omanud statistika tähendust. Sest isegi Lionel Messi ei olnud võimeline Kataloonia suurklubi fiaskost päästma. Messi skooris küll 73. mänguminutil, kuid enamaks ei olnud Barcelona suuteline.

Valenciale oli see käesoleval sajandil teiseks trofeeks – 2008. aastal tuldi samuti Hispaania karikavõitjaks, kui finaalis oldi paremad Getafest 3:1.

Barcelonast oleks võidu korral saanud esimene klubi Hispaania jalgpalli ajaloos, kes võitnud Hispaania karika viiel korral järjest.