Evely Kaasiku ja Timo Sild võitsid orienteerumise Balti meistrivõistluste pikal rajal

Toimetas Indrek Raudkivi
Evely Kaasiku
Evely Kaasiku Foto: Sander Lembra

Sel nädalavahetusel Võrumaal Rõuges toimuvatel orienteerumise Balti meistrivõistlustel võitsid naiste- ja meeste põhiklassis vastavalt Evely Kaasiku ja Timo Sild. Naistest kindlustas Laura Joonas Eestile kaksikvõidu ning meestest jooksis Lauri Sild end pronksile.

Timo Sild, kes samal maastikul sai kaks aastat tagasi orienteerumise MMil pikal rajal 11. koha, tõdes finišis rahulolevana, et ettevalmistus augustikuiseks MMiks Norras on sujunud hästi ning tõusud Rõuge ürgoru nõlvadel ei tundunud enam nii pikad ja rasked kui kaks aastat tagasi.

Esikolmik:

1. Timo Sild 01:28:51

2. Jonas Vytautas Gvildys (Leedu) 01:29:24

3. Lauri Sild 01:30:15

Naiste 9km 23KPga rajal oli Evely Kaasiku (01.11.42) võit konkurentide ees veenev. Vaid raja esimese kolmandiku lõpul suutis Gabija Razaityte Leedust kaheks punktivaheks Kaasiku liidripositsiooni kõigutada, kuid valis siis ise aeglasema raja ning eestlanna asus taas võistlust juhtima. Väga korraliku jooksu hõbemedalile tegi eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel kaks kulda võitnud Laura Joonas (01.14.13), kelle veatud teevalikud tõid ta raja lõpuosas üsna Evely Kaasiku kandadele, kuid rajameister Markus Puusepa planeeritud raja lõputõusudel oli Kaasiku Joonasest selgelt kiirem. Kolmandaks tuli juba ligi 7-minutilise kaotusega võitjale Laura Vike (01.18.40) Lätist.

Meie noored esinesid seekord tagasihoidlikumalt, avapäeva saagiks jäi vaid kolm kahvatumat karva medalit: meesjuunioridest võitis Kaarel Vesilind hõbemedali, pronksi said tüdrukute N14 klassis Harriet Koppel ning N16 klassis Leana Jete Korb.

Võistkondlikus arvestuses on Eesti 913 punktiga avapäeva järel Läti (1012) ja Leedu (952) järel kolmandal kohal, kuid punktisummade vahed on niivõrd väiksed, et lõpliku paremusjärjestuse selgitavad tänased teatejooksud.