Eesti jalgpallikarikas tuleb aastaks Ida-Virumaale!

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Narva Transi mängijattel oli põhjust Lilleküla jalgpallimurul emotsioonid valla päästa - Eesti kairkas tuuakse 18 aasta järel Narva. Foto: Jana Pipar / Eesti Jalgpalli Liit

Narva Transi sai täna hakkama Ida-Virumaa pallimängualade viimaste aastate kõige särava saavutusega - Eesti jalgpalli karikafinaalis alistati lisaajal Nõmme Kalju 2:1

Eesti jalgpalli peaareenil, Lilleküla staadionil, toimunud Evald Tipneri nime kandva Eesti karika finaalis jäi Trans küll 32. minutil kaotusseisu, kuid vahetult enne poolajavilet viigistas Aleksandr Zakarljuka penaltist seisu.

Teisel poolajal hakkas mängu käik kalduma Transi kasuks pärast seda, kui finaali ilmselge favoriidi Nõmme Kalju kapten ja keskkaitsja Maximilliano Ugge saadeti 68. minutil teise kollase kaardi pärast platsilt minema.

Arvulise ülekaalu realiseeris Trans lisaja kolmandal minutil vahetusest sekkunud Viktor Plotnikov, kes suutis nurgalöögist tulnud palli osava poolkäärlöögiga suunata väravasse ja visata sinna otsa rõõmusalto.  Transil õnnestus eduseis hoida kahele tundi kestnud finaali lõpuni ja lüüa siis Lilleküla murul lahti võidutants. Narvaga seotud Evald Tipneri nimelise karika tõstis ilutulestiku saatel pea kohale Transi kapten väravavaht Marko Meerits.

Transi peatreener Valeri Bondarenko ütles vahetult pärast mängu Soccernetile, et klubi 40. juubeliaastal  oli karikavõit ideaalne kingitus. "Ma olen väga-väga õnnelik. Suur tänu kõigile, kes meie klubi toetavad. Oli väga raske ja emotsionaalne mäng," ütles Bondarenko ja arvas naljatades, et edule aitas kaasa ka tema punane nokats, mis on muutunud klubile hea õnne maskotiks.

Võiduvärava löönud Viktor Plotnikov ütles, et Transi mängijad tahtsid seda karikat rohkem võita kui vastased.

Viimati võitis Trans Eesti karika 2001. aastal, kui finaalis alistati samuti lisaajal Oleg Kurotškini väravast Tallina Flora. Praegu Narva Transi abitreeneri ja noortevõistkondade juhendajana töötava Kurotškini pommlööki peaaegu keskväljal vaadati videost tänavu veebruaris Narva kolledži fuajees, kui seal esitleti Transi tänavust meeskonda. Tol õhtul avaldati usku, et Kurotškini värava meenutamine annab indu sel aastal karikavõidu kordamiseks. Ja ajalugu korduski täna.

Veebruaris, kui Narva Trans esitlles Narva kolledžis oma tänavust meeskonda, meenutati üheskoos videoekraanilt 18 aastat tagasi aset leidnud viiimast Eesti karikavõitu. Täna õnnestus seda saavutust korrata. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik