Sentluisas "Blues" pirmo reizi kopš 1970.gada sasniedz Stenlija kausa finālu

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Sentluisas "Blues" hokejisti
Sentluisas "Blues" hokejisti Foto: Reuters/ScanPix

Sentluisas "Blues" otrdien pirmo reizi kopš 1970.gada sasniedza Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālu.

Izslēgšanas turnīra Rietumu konferences fināla sestajā spēlē "Blues" savā laukumā ar rezultātu 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) apspēlēja Sanhosē "Sharks", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-2.

Stenlija kausa finālā "Blues" tiksies ar Bostonas "Bruins", kas turklāt pieveica Sentluisas vienību jau pieminētā 1970.gada Stenlija kausa finālā.

Otrdien jau pirmajā periodā "Blues" ieguva divu vārtu vadību, kad pa reizei precīzi meta Deivids Perons un Vladimirs Tarasenko, tomēr 27.minūtē rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Dilans Gembrels.

Otrā perioda otrajā pusē Breidens Šens gan atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru, bet cīņas noslēgumā "Blues" vēl divas reizes guva vārtus, kas nodrošināja diezgan pārliecinošu uzvaru.

Uzvarētāju sastāvā kārtējo teicamo maču šajā Stenlija kausa izcīņā aizvadīja vārtsargs Džordans Biningtons, kurš atvairīja 25 pretinieku metienus.

"Tas ir kas neticams. Pilsēta iekļūšanu Stenlija kausa finālā bija gaidījusi ļoti ilgu laiku. Vēl ir nepieciešams izcīnīt četras uzvaras. Mums jāturpina strādāt tādā pašā garā," uzskata "Blues" uzbrucējs Pets Marūns.

"Blues" ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa.

Stenlija kausa fināla pirmā spēle notiks pirmdien Bostonā.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas "Capitals", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas "Golden Knights", pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.