Jäähoki MMil selgusid veerandfinaalpaarid

Saksamaa - Soome
Saksamaa - Soome Foto: Laskowski/PressFocus/SIPA / Laskowski/PressFocus/SIPA

Jäähoki MMil peeti viimased alagrupikohtumised. Saksamaa alistas üllatuslikult Soome, Venemaa oli üle Rootsist ning Kanada võitis USAd. Ühtlasi selgusid ka veerandfinaalpaarid.

Soomlased asusid kohtumist Saksamaa vastu küll juhtima, kuid avakolmandiku lõpus sakslased viigistasid. Ka teise kolmandiku alguses suutis Soome mängu juhtima minna, aga kolmandiku lõpuks oli tablool taas viiginumbrid 2:2. Viimasel kolmandikul oli Saksamaa aga Soomest üle ning Leon Draisaitli kaks väravat aitasid Saksamaa lõpuks 4:2 võiduni.

Suurfavoriit ning valitsev maailmameister Rootsi võttis alagrupi viimases mängus vastu koguni 4:7 kaotuse Venemaalt. Venelased tegid pärast 1:0 võidetud avakolmadikku suurepärase teise kolmandiku, visates kuus vastuseta väravat. Nii võitsid venelased ainsa riigina kõik alagrupimängud.

Kanada oli 3:0 üle USAst. Pierre-Luc Dubois ja Kyle Turris viisid Kanada juba avakolmandiku alguses 2:0 juhtima ning ameeriklastel sellele vastust ei olnud. Teisel kolmandikul vormistas Kanada mängu lõppseisuks 3:0.

Tänastes teistes kohtumistes võitis Tšehhi 5:4 Šveitsi ning Läti 4:1 Norrat. Karistusvisete järel alistas Slovakkia Taani.

Veerandfinaalides kohtuvad omavahel Venemaa - USA, Tšehhi - Saksamaa, Rootsi - Soome ning Šveits - Kanada.