Järelvaadatav: Klavan ja Cagliari lõpetasid hooaja eduseisust kaotusega

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan ja tema koduklubi Cagliari Calcio lõpetasid Itaalia jalgpalli meistrivõistluste tänavuse hooaja kaotusega, kui jäid koduväljakul 1:0 eduseisust tulemusega 1:2 alla Udinesele.

Cagliari asus kohtumist 17. mänguminutil juhtima, kui sihile jõudis meeskonna suurima väravakütina 15. tabamuse löönud Leonardo Pavoletti. Udinese tabamused sündisid aga teisel poolajal, kui esmalt tõi tabloole 1:1 viiginumbrid islandlane Emil Hallfreðsson ning kümme minutit hiljem skooris Sebastian De Maio.

Eestlasest keskkaitsja Klavan tegi kaasa kogu kohtumise, saades ka 84. minutil kollase kaardi.

Hooaja kokkuvõttes teenis kümne võidu, 11 viigi ja 17 kaotusega 41 punkti kogunud Cagliari 15. koha, Udinese lõpetas 43 silmaga 20 meeskonna konkurentsis 12. positsioonil.

Enne mängu:

Kui Cagliari jaoks ei sõltu mängust oluliselt midagi, siis Udinese jaoks võib kohtumine olla fataalse tähtsusega. Udinese asub Itaalia meistrisarjas 40 punktiga 16. kohal ning võib veel Serie A-st välja kukkuda, sest väljalangemistsoonis 37 punktiga 18. kohal olev Genoa mängib võõrsil Fiorentinaga. Samuti tabeli lõpuosas paiknev Fiorentina on aga tänu väravate vahele koha järgmiseks hooajaks Itaalia kõrgemas liigas juba kindlustanud.

Udinese ülesanne Cagliarist vähemalt viik kätte saada pole kergete killast. Klavani kodumeeskond on viimased neli mängu kodus Udinese vastu võitnud ja löönud kõigis neljas matšis vähemalt kaks väravat.