Eestlased näitasid Türi lillelaadal toimunud raievõistlusel tiitlivõistluste-väärilist taset

Kuido Saarpuu

Laupäeval, Türi lillelaada raames toimunud raievõistluste sarja xCUT CUP teise etapi “TOP 10” võitis 1653 punktiga soomlane Jukka Perämäki. Parim eestlane oli 1648 punktiga teiseks tulnud Helvis Koort H-Team’ist. Üldarvestuses sai 1642 punktiga kolmanda koha Anto Laas (Metsä-Laas OY). Kokku oli stardis 37 sportlast.

Perämäkile tõi võidu stabiilselt tugev tase kõikide alade lõikes. Puu langetamises kogus ta 655, ketivahetuses 134, kombineeritud järkamises 192, täpsussaagimises 240 ning okste laasimises 432 punkti.

Varasem Eesti meister ja sel korral eestlastest parima tulemuse teinud Helvis Koort püstitas 1648 punktiga ka uue isikliku rekordi, mis ületab tema senist parimat tulemust 2 punktiga. “Tegin pärast esimest etappi Maamessil treeningutesse pausi ja ei puutunud saega üldse kokku. Andsin endale puhkust ja mõtlemisaega,” kirjeldas Koort võistlusteks valmistumist.

Oma võistlust kommenteerides ütles Koort, et esimene ala, langetamine, on tema jaoks alati tähtis. “Kui see tuleb hästi välja, annab see hea emotsiooni järgmisteks aladeks,” selgitas raiesportlane. “Ketivahetuses tuli väike ärevus sisse, sest kahel mehel õnnestus teha alla 10 sekundi tulemus, mis on väga tugev. Õnneks suutsin ka ise korraliku tulemuse teha,” jätkas võistleja. “Kombineeritud järkamine on alati olnud mu lemmikala ja täpsussaagimises oli seekord ka veidi õnne. Laasimisele lähenesin rahulikult ja võtsin eesmärgiks teha puhas puu. See ka õnnestus, nii et kokkuvõttes tuli igalt alalt stabiilselt punkte,” võttis Koort oma võistluse kokku.

Varasem Eesti meister ja sel korral eestlastest parima tulemuse teinud Helvis Koort püstitas 1648 punktiga ka uue isikliku rekordi, mis ületab tema senist parimat tulemust 2 punktiga.

Võistluste peakorraldaja Mart Kelgu sõnul näitasid eestlased etapi kokkuvõttes väga tugevat taset. “Helvise tulemus on maailmaklassist. Sellega võib MMil isegi medalile tulla,” oli Kelk rõõmus. “Kokkuvõtvalt võib samuti tulemustega väga rahule jääda. Uus põlvkond, kes on peale tulnud, on tekitanud positiivses mõttes konkurentsi, mis väljendub üldises punkti taseme kasvus.”

Parim juunior oli Peeter Mitt (Husqvarna), kes kogus 1565 punkti ja sai üldarvestuses sellega 9. koha. Juunioride teine oli Ralf Elfenbein (Luua Metsanduskool) 1513 punktiga ning kolmandaks tuli Evert Laupa (Luua Metsanduskool), kelle lõplikuks punktisummaks jäi 1496.

Naiste arvestuses tuli võitjaks Karina Riive (Team STIHL/Lignator Mets). Isiklikku rekordit märkiv 1399 punkti andis talle üldarvestuses 28. koha. Esmakordselt pakkus Eesti naistele konkurentsi lätlanna. Juunioride arvestuses võistelnud Evelina Afanasjeva sai 1101 punktiga üldarvestuses 36. koha.

Sarja etapi nimele “TOP 10” vastavalt olid 10 parimat eestlast tänavu järgmised: