USA kinkis OM-hõbedale Saksamaale teise järjestikuse kaotuse ja lõpetas võõrustajamaa unistuse

Silver Tabo
USA jäähokikoondis.
USA jäähokikoondis. Foto: DAVID W CERNY / REUTERS

Slovakkias jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel sai USA tulemusega 3:1 A-alagrupis jagu Pyeongchangi OMi hõbemedalistist Saksamaast ning kindlustas koha veerandfinaalis.

Saksamaa läks küll kohtumist 11.55 pärast avavilet Frederik Tiffelsi tabamusest juhtima, kuid James van Riemsdyk tõi peagi (13.47) tabloole 1:1 viiginumbrid. Teisel perioodil väravaid ei sündinud, kuid viimasel kolmandikul jõudsid USA ridades sihile nii Dylan Larkin (50.03) kui ka Jack Eichel (56.15).

USA võit tähendab ühtlasi seda, et A-alagrupis selgusid kõik neli edasipääsejat, kelleks on praegu 14 punktiga liidriks tõusnud USA, 13 punktiga ühe mängu vähem pidanud Soome, 12 silmaga samuti mängu vähem pidanud Kanada ja 12 silmaga neljandal kohal paiknev Saksamaa. Seega jääb esimesena veerandfinaalist välja võõrustajamaa Slovakkia, kes asub üheksa silmaga viiendal real.

Teises samal ajal toimunud B-alagrupi kohtumises alistas Tšehhi kindlalt skooriga 8:0 Austria.

B-alagrupis paikneb liidrikohal 15 punktiga ainsa meeskonnana täiseduga jätkav Venemaa, kes läheb täna õhtul vastamisi Šveitsiga. Tšehhi asub 15 silmaga teisel kohal ning ühe mängu vähem pidanud Rootsi ja Šveits hoiavad 12 punktiga vastavalt kolmandat ja neljandat positsiooni. Austria jätkab kaheksa meeskonna konkurentsis ühegi punktita seitsmendal real.

Jäähoki MMil on täna kavas veel kaks mängu, kui algusega kell 21.15 lähevad A-alagrupis vastamisi Prantsusmaa ja Soome ning B-alagrupis Venemaa ja Šveits.