Manchester City lõi karikafinaalis kuus vastuseta väravat ja sai hakkama enneolematu saavutusega (1)

Toimetas Silver Tabo
Manchester City.
Manchester City. Foto: JOHN SIBLEY / Action Images via Reuters

Inglismaa klubijalgpalli karikavõistlused (FA Cup) võitis eelmisel nädalal teist aastat järjest Inglismaa meistriks kroonitud Manchester City, kui alistas finaalis tulemusega 6:0 Watfordi meeskonna.

City juhtis traditsiooni järgi Wembley staadionil toimuvat karikafinaali avapoolaja järel David Silva (26.) ja Raheem Sterlingi (38.) tabamustest 2:0. Teisel poolajal jätkas City võimsa hooga, kui 61. minutil jõudis esmalt sihile Kevin De Bruyne ning seitse minutit hiljem tõi Gabriel Jesus tabloole juba City 4:0 edunumbrid. See aga polnud veel kõik, sest viimase kümne minutiga vormistas Inglismaa koondislane Sterling enda nimele kübaratriki, kui skooris vastavalt 81. ja 87. minutil.

24-aastane ründemängija tõusis 1871. aastast peetava Inglismaa karikavõistluste finaalmängude ajaloos neljandaks jalgpalluriks, kes suutnud karikafinaalis teha kübaratriki. Viimati sai sellega hakkama 1953. aastal Blackpooli meeskonna inglasest ründaja Stan Mortensen.

Ühtlasi sai Cityst ajaloo esimene meeskond, kes on suutnud Inglismaal ühe hooajaga võita nii Inglismaa kõrgliiga (Premier League), karikafinaali (FA Cup) kui ka liigakarikasarja (EFL Cup). Viimati sai sellise saavutusega hakkama hooajal 2006/07 Londoni Arsenali naiskond.

Lisaks tähendab Pep Guardiola hoolealuste võit, et sel suvel peetavates Euroopa liiga eelringides saab võimaluse end proovile panna Inglismaa kõrgliiga seitsmenda kohaga lõpetanud Wolverhampton Wanderers.

Viimati suutis Inglismaal ühe hooajaga kodusest kolmest karikast kaks võita hooajal 2009/10 Carlo Ancelotti käe all tegutsenud Londoni Chelsea meeskond.