Vassiljev lõi iluvärava, aga Flora kasvandik röövis pealinnameeskonnalt esimesed punktid

Silver Tabo
Konstantin Vassiljev.
Konstantin Vassiljev. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Eesti jalgpalli kõrgliigas kaotas tänavusel hooajal esimest korda punkte ainsana senist hooaega täiseduga ehk kümne võiduga alustanud Tallinna FC Flora, kui viigistas 11. voorus kodusel Lilleküla staadionil tulemusega 2:2 Narva JK Transiga.

Kui kodumeeskond asus hooaja esimest muruväljakul peetud kohtumist 13. mänguminutil 11 väravaga taas hooaja suurimaks väravakütiks kerkinud 19-aastase Erik Sorga tabamusest juhtima, siis viis minutit enne poolajapausi jõudis Narva ridades sihile Elevandiluuranniku mängumees Bi Sehi Elysee Irie.

Matši 53. minutil andis avatabamuse autor Sorga aga Konstantin Vassiljevile vastase trahvikasti lähistel resultatiivse söödu, misjärel Eesti koondise keskväljamaestro mänguvahendi Marko Meeritsa valvatava värava vasakusse ülemisse nurka tulistas.

Võiduks aga sellest tabamusest ei piisanud, sest 76. minutil tõi tabloole 2:2 viiginumbrid Flora kasvandik, 16 aastat pealinnameeskonnas mänginud kaitsja Joseph Saliste, kes esindab tänavusel hooajal laenulepingu alusel Narva Transi.

Liigatabelis jätkab Flora viigipunktist olenemata 31 punktga tabeliliidrina, edestades Tallinna FCI Levadiat nelja silmaga. Trans asub kümne meeskonna konkurentsis 13 punktiga viiendal positsioonil.

Teises tänases matšis alistas koduväljakul mänginud Paide Linnameeskond tulemusega 2:1 Tartu JK Tammeka. Võitjate eest tegid skoori Elevandiluuranniku mängija Yann Michael Yao (18.) ning Gambia mängumees Alassana Jatta (85.). Tammeka ridades jõudis 22. minutil sihile Mihkel Järviste.

Liigatabelis tõusis Paide Linnameeskond 23 punktiga taas kolmandale kohale, möödudes valitsevast meistrist Nõmme Kaljust. Tammeka paikneb kaheksa silmaga seitsmendal positsioonil.

11. vooru viimases mängus võõrustab Maardu Linnameeskond pühapäeval algusega kell 15 JK Tallinna Kalevit.