Läti näitas MMil Venemaa vastu hambaid, kuid kaotas eduseisust

Toimetas Silver Tabo
Suurfavoriit Venemaa jätkas MMil võidumarssi.
Suurfavoriit Venemaa jätkas MMil võidumarssi. Foto: MELANIE DUCHENE / EPA

Slovakkias peetavatel jäähoki maailmameistrivõistlustel jätkab suursoosik Venemaa B-alagrupis täiseduga, kui alistas viiendas mängus skooriga 3:1 Läti.

Läti asus kohtumist avakolmandikul tänu Oskars Cibulskise tabamusele (10.28) juhtima, kuid teise perioodiga otsustas Venemaa kohtumise saatuse. Viigivärava viskas kõigest 27 sekundit pärast teise kolmandiku avavilet Dmitri Orlov. Kolm minutit hiljem (23.50) tõi Nikita Gussev tabloole venelaste 2:1 edunumbrid ning viimasena jõudis sihile Nikita Kutšerov (32.40).

B-alagrupis jätkab viiest mängust viis võitu teeninud Venemaa 15 punktiga liidripositsioonil. Läti asub kaheksa meeskonna konkurentsis kuue silmaga viiendal real, jäädes valitsevast maailmameistrist Rootsist ühe enam peetud kohtumise juures maha kolme punktiga.

A-alagrupis sai tänases esimeses mängus kahe kaotuse kõrvale kolmanda võidu USA, kes alistas skooriga 7:1 Taani esinduse. USA paikneb A-alagrupis 11 punktiga kolmandal kohal, edestades kahe silmaga ühe mängu vähem pidanud Kanadat ja jäädes ühe punktiga maha Saksamaast. Taani asub kaheksa meeskonna konkurentsis viie punktiga kuuendal real.

Täna on jäähoki MMil kavas veel neli mängu, kui algusega kell 17.15 lähevad A-alagrupis vastamisi Saksamaa ja Kanada ning B-alagrupis Itaalia ja Norra. Algusega kell 21.15 kohtuvad omavahel aga A-alagrupis võõrustajamaa Slovakkia ja Suurbritannia ning B-alagrupis Rootsi ja Šveits.