, siim.kaasik@postimees.ee
Maria Sakkari.
Maria Sakkari. Foto: STRINGER / REUTERS

Itaalias toimuval Rooma tenniseturniiril on maailma 39. reket Maria Sakkari jõudnud juba poolfinaali.

Turniiri teises ringis eestlanna Anett Kontaveidi kindlalt 6:3, 6:2 alistanud Sakkari kohtus veerandfinaalis prantslanna Kristina Mladenoviciga (WTA 63.), kelle alistas kolmes setis 5:7, 6:3, 6:0.

Poolfinaalis läheb Sakkari täna vastamisi Tšehhi tennisisti Karolina Pliškovaga (WTA 7.). Teise finalisti selgitavad hollandlanna Kiki Bertens (WTA 4.) ja britt Johanna Konta (WTA 42.).

Head turniiri tegev Sakkari pääseks tänase võidu puhul karjääri kolmandasse WTA finaali. 2018. aastal kaotas ta Silicon Valley Classic turniiri finaalis Mihaela Buzărnescule. Oma esimese ja ainsa WTA tiitli võitis ta tänavu mais Maroko lahtistel, alistases briti Konta.