Järjekordne imeline pääsemine: tiitlikaitsja Nõmme Kalju võiduvärav sündis taas lisaminutil

Silver Tabo
Nõmme Kalju.
Nõmme Kalju. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti jalgpalli kõrgliigas pääses sel hooajal taas üle noatera tiitlikaitsja Nõmme Kalju FC, kui alistas 11. voorus kodusel Hiiu staadionil tänu kolmanda lisaminuti tabamusele tulemusega 3:2 FC Kuressaare.

Kodumeeskond asus kohtumist 14. mänguminutil paraguaylase Hector Nunez Segovia tabamusest juhtima, ent viis minutit hiljem tõi Karl Ivar Maar tabloole 1:1 viiginumbrid. Poolajapausile läks siiski eduseisus Kalju, kui 41. minutil skooris Robert Kirss.

Kuressaare tuli aga taas mängu tagasi, kui 69. minutil jõudis sihile Sander Laht. Ent siis tegi Kalju seda, mis on käimasoleval hooajal juba tema puhul tavapäraseks muutumas – võidutabamus sündis viimasel ehk kolmandal lisaminutil, seekord tõusis päästeingliks itaallasest keskkaitsja Maximiliano Ugge.

Teises reedel peetud kohtumises sai Tallinna FCI Levadia võõral väljakul skooriga 3:0 jagu Viljandi JK Tulevikust. Pealinnameeskonna tabamuste eest hoolitsesid omavärava löönud Kaur Tomson, Jevgeni Budnik ja Mark Oliver Roosnupp.

Liigatabelis tõusis Kalju 21 punktiga kolmandale kohale, edestades ühe mängu vähem pidanud Paide Linnameeskonda ühe silmaga. Levadia jätkab 27 punktiga teisel kohal, Kuressaare on 12 silmaga kuues ning Viljandi paikneb kümne meeskonna konkurentsis kaheksa punktiga kaheksandal real.