Tipphetked: Klavan ja Cagliari jäid viimasel minutil VARiga määratud penalti tõttu võiduta, kuid kindlustasid püsimajäämise

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Cagliari Calcio viigistas Itaalia kõrgliiga Serie A eelviimases 37. voorus võõral väljakul tulemusega 1:1 väljalangemistsooni vältida püüdva Genoaga.

Külalismeeskond Cagliari asus kohtumist 40. mänguminutil meeskonna senise hooaja suurima väravaküti Leonardo Pavoletti tabamusest juhtima. Normaalaja eelviimasel minutil ehk 89. minutil jõudsid aga sihile ka võõrustajad, kui Domenico Criscito realiseeris videokohtunike süsteemi (VAR) abil kodumeeskonna kasuks määratud penalti.

Ehkki kohtunik lisas matšile ka viis lisaminutit, siis kumbki meeskond rohkem skoori ei teinud. Kolmandal lisaminutil jäi aga Genoa ühemehelisse vähemusse, kuna Giuseppe Pezzella sai punase kaardi.

Eestlasest keskkaitsja Klavan tegi kaasa kogu kohtumise, teenides 22. minutil ka kollase hoiatuskaardi.

Liigatabelis jätkab Cagliari 41 punktiga 12. positsioonil ning kindlustas ühtlasi endale järgmiseks hooajaks koha Itaalia kõrgliigas, ohutsooniga võitlust pidav Genoa asub 36 silmaga 20 meeskonna konkurentsis 17. positsioonil. Hooaja viimases mängus võõrustab Cagliari järgmisel pühapäeval praegu 15. kohal paiknevat Udineset, Genoa sõidab külla aga 14. real asuvale Fiorentinale.

Kogu mäng järelvaadatav:

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Enne mängu:

Cagliaril on seljataga kolm rasket mängu liigatabeli tippmeeskondadega. Viimati 20. aprillil tulemusega 1:0 Frosinone alistanud Cagliari on saanud seejärek kolm järjestikku kaotust, jäädes alla nii võõrsil AS Romale (0:3) kui ka Napolile (1:2) ning eelmisel nädalavahetusel koduväljakul ka Rooma Laziole (1:2).

Liigatabelis paikneb Klavani leivaisa kaks vooru enne hooaja lõppu 40 punktiga 12. kohal. 36 silmaga 20 meeskonna konkurentsis 17. positsioonil painev Genoa võitleb seevastu püsimajäämise nimel. Viimasest viiest kohtumisest on saadud kolm kaotust ja kaks viiki. Viimane võidutulemus pärineb aga 17. märtsist, kui koduväljakul saadi skooriga 2:0 üllatuslikult jagu nüüdseks juba oma kaheksanda järjestikuse tiitlivõidu teeninud Torino Juventusest. Kaks mängu enne hooaja lõppu on Juventus seejuures Itaalia kõrgliigas kaotanud vaid kolm matši.

Cagliari ja Genoa on omavahel tänavusel hooajal kohtunud ühel korral, kui 26. detsembril sai tulemusega 1:0 võidu kirja koduväljakul mänginud Cagliari.