Järelvaadatav: pikka koondisesuve kahe võiduga alustanud Eesti vollekoondis kaotas Slovakkiale

Eesti meeste võrkpallikoondis kohtus kolmandat päeva järjest Rakveres peetud kontrollmängus Slovakkiaga ning kaotas kohtumise tulemusega 0:3 (31:33, 12:25, 22:25, 19:25). Lisaks jäädi vastasele skooriga 19:25 alla ka neljandas mängitud lisageimis.

Eesti algkoosseisu kuulusid täna sidemängija Robert Viiber, nurkades Andrus Raadik ja Rauno Tamme, temporündajatena Andri Aganits ja oma sajandal koondisemängul Henri Treial, diagonaalründajana Timo Tammemaa ning libero positsioonil Silver Maar. Tavaliselt temporündajana mängiva, kuid alles eile koondisega ühinenud Tammemaa katsetamine diagonaalründaja kohal oli ilmselgelt treenerite tänase päeva põhiline eesmärk, vahendab Volley.ee.

Esimest geimi alustasid veidi paremini külalised, aga geim kulges siiski tasavägiselt, Eesti läks otsustavaid punkte mängima väikeses eduseisus, kuid veidi jäi siiski puudu ning pika ja tasavägise lõpu pööras enda kasuks hoopiski Slovakkia 33:31. Heas hoos oli geimis Raadik, kes kogus meie parimana 8 (+4) punkti. 13st tõstest lõi mees punktiks seitse (53 protsenti) ja lisas ühe serviässa. Diagonaalründaja Tammemaa panustas kuue punktiga, aga rünnakutel suutis ta punktiks lüüa vaid neli palli 14st.

Teist geimi alustas Eesti kahe vahetusega. Väljakule tuli Treiali asemel Mihkel Varblane ja Raadiku asemel Kristo Kollo. Lühidalt kokku võttes oli see geim täielik õudus, meie meeskonnal ei õnnestunud praktiliselt ükski mänguelement – Eesti vastuvõtt oli 27 protsenti (vastastel 64), rünnakute õnnestumine 26 protsenti (vastastel 64). Geimikaotus Eestile 12:25.

Kolmandaks geimiks muutis peatreener Gheorghe Cretu taas koosseisu. Platsile tulid sidemängija Markkus Keel, tempod Varblane ja Mart Naaber, nurgad Tamme ja Märt Tammearu ning libero Stefan Kaibald. Diagonaalründajana jätkas Tammemaa. Geimi alustas see seltskond väga hästi, kui läks nelja-viie punktiga juhtima. Geimi keskpaigas suutis Slovakkia siiski mängu tagasi tulla, mängumeeste punkte hakati mängima Eesti minimaalses eduseisus ning otsustavad punktid ja geimivõit läkski taas külalismeeskonnale 25:22. Geimi parim oli meie meeskonnas Rauno Tamme nelja (+1) punktiga, Tammearu ja Tammemaa lisasid kumbki kolm silma.

Treenerite kokkuleppel mängiti ka neljas geim, kus Cretu tegi ühe vahetuse võrreldes kolmanda geimiga. Tamme asemel tuli mängu Kevin Saar. Geim kulges Slovakkia kindla kontrolli all ja võit neile üpris kindlalt 25:19. Positiivselt poolelt saab siit geimist kaasa võtta diagonaalründaja Timo Tammemaa etteaste. Tema arvele jäi seitse (+6) punkti rünnakute õnnestumise protsendiga 58.

Kogu mängu kokkuvõttes oligi Tammemaa Eesti resultatiivseim 18 (+3) punktiga. Tema rünnakute õnnestumise protsent oli 38 (39st tõstest lõi ta punktiks 15), lisaks tõi ta kolm punkti blokist. Nurgaründajad Andrus Raadik ja Rauno Tamme lisasid kumbki kaheksa punkti, kusjuures kapteni kohuseid täitev Raadik käis platsil vaid esimeses geimis. Märt Tammearu lisas seitse (+4) ja samuti vaid ühes geimis mänginud Henri Treial viis (+4) punkti.

Vastaste parim oli 14 (+8) punktiga nende diagonaalründaja Filip Gavenda.

Eesti meeste koondise järgmine mäng on juba Euroopa Kuldliigas, kui 25. mail mängitakse võõrsil Hispaaniaga. Kodus näeb koondist 2. juunil, kui Tartus mängitakse esimene kodumäng Hollandi vastu.

Enne mängu:

Eilses kontrollmängus teenis Eesti 3:0 (25:20, 25:21, 26:24) võidu ning võitis ka lisageimi tulemusega 25:22.

Volley.ee kokkuvõte eilsest mängust:

Avageim kulges kindlalt Eesti dikteerimisel, geimi keskel oldi eduseisus 18:13, Raadiku hanituse järel juhiti 22:17 ning avavaatus võideti 25:20. Teises geimis mängis sama koosseis, mis esimeseski, ent see geim kulges tasavägisemalt. Treiali rünnak andis Eestile 14:12 edu, ent slovakid suutsid jõuda 17:17 viigini. Lõpp kuulus siiski kindlalt Eestile ja geim võideti 25:21. Kolmandas geimis saatis peatreener Gheorghe Cretu platsile samuti sama koosseisu nagu kahes varasemas geimis. Pulga serviäss andis Eestile 12:10 eduseisu, Treiali kahe bloki järel pääses kodumeeskond ette 14:11 ja Aganitsa punkti järel juhtisime 16:13. Edu anti käest päris geimi lõpus, kui slovakid jõudsid ässpallingu järel 23:23 viigini. Siis servis Slovakkia võrku ning Eestil oli matšpall seisul 24:23. Seda ei realiseeritud ja 24:24 viigiseisult eksisid slovakid taas pallingul ning Eesti teenis uue matšpalli. Selle realiseeris Raadik, geim meile 26:24.

Hindrek Pulk tõi 13 punkti (+9), Andrus Raadik lisas 11 punkti (+3) ja Henri Treial 9 punkti (+5). Eesti vastuvõtt oli 60%, rünnak 51%, blokipunkte saadi 8, servipunkte 4 (eksiti 13 palingul). Slovakkia edukaim oli 14 punktiga (+7) Filip Gavenda. Slovakkia vastuvõtt oli 61%, rünnak 41%, blokiga saadi 5 ja serviga samuti 5 punkti (eksiti 13 pallingul).

Pärast kuue aasta pikkust pausi taas rahvusmeeskonna eest ametlikus mängus väljakul käinud diagonaalründaja Hindrek Pulk ütles, et tunneb end koondises suurepäraselt. «Ääretult hea meel on siia võistkonda kuuluda ja veel parem meel on, et ma sain mängida. Nautisin täiega platsil olekut. Enda esituse osas, siis eks annab alati paremaks minna, päris rahule veel ei jäänud ja ega keha pole ka veel väga heas füüsilises vormis,»  rääkis Pulk ja lisas, et koondise treenerite käekirjaga harjumine võttis aega. «Alguses oli päris raske, aga eks ma katsun kõike kõrva taha panna ja teha nagu treenerid ütlevad. Katsun igatahes võistkonnale abiks olla.»

Kokkuleppel mängiti ka neljas geim, kus mõlemad meeskonnad saatsid väljakule uue koosseisu. Eesti poolel jooksid väljakule Robert Viiber, Rauno Tamme, Kevin Saar, Märt Tammearu, Mart Naaber, Mihkel Varblane, libero Stefan Kaibald. Saare rünnaku järel haaras Eesti 9:7 eduseisu, ent õige pea pääses 14:12 ette Slovakkia. Saar viigistas 18:18 ja geimi lõpp kulges punkt-punktis. Lõpus olid kindlamad meie mehed ja geimi lõpetas Tammearu blokk, seisuks 25:22. Rauno Tamme kogus selles geimis Eesti parimana 8 punkti (+7).