Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee

Korvpalliliiga NBA läänekonverentsi finaalseeria teises mängus alistas Golden State Warriors 114:111 Portland Trail Blazers ning asus seeriat 2:0 juhtima.

Kuigi valitsev meister Warriors kaotas poolaja 15 punktiga, suutis meeskond Stephen Curry 37 punkti toel mängu võita. Portlandi kätte jäi mängu viimane rünnak ning 12,3 sekundiga jõudis Damian Lillard ka viskele, kuid tema kolmese blokeeris Andre Iguodala. Veel minut enne mängu lõppu oli Portland 111:110 juhtimas.

Warriorsi resultatiivseima Curry jaoks oli tegu juba kolmanda järjestikuse 30-punktilise mänguga. Teisel poolajal tegi Warriorsi eest hea mängu Klay Thompson, kes kogus kokku 24 silma. Neist 13 tulid kolmandal veerandajal. Portlandi parim oli 23 punkti ja 10 korvisööduga Lillard.

Ühtlasi andis Warriors teada, et läänekonverentsi finaalseeria järgmises kahes mängus Kevin Durant väljakule ei tule. 30-aastane ameeriklane sai vigastada Warriorsi ja Houston Rocketsi play-off-seeria viiendas mängus.