Vutimeeskond Rakvere Wiswald alustas rahvaliiga hooaega viigiga

Merly Raudla
Rakvere Wiswald pälvis rahvaliiga avakohtumises viigipunkti.
Rakvere Wiswald pälvis rahvaliiga avakohtumises viigipunkti. Foto: Ain Liiva

Emadepäeva pärastlõunal alustas Rakvere Wiswald oma kaheksandat rahvaliiga hooaega kodumängus teenitud viigipunktiga. Vastaseks oli saalijalgpalli meistriliiga taustaga FC NPM Silmet. Kohtumine kujunes erakordselt tuliseks. Esimesel poolajal lõi kumbki tiim värava. Teist poolaega kehvalt alustanud Wiswald ronis kohtumise lõpuks välja 1:4 kaotusseisust. Lõppskooriks kujunes lausa 4:4.

Wiswaldi väravalööjad olid Rainer Ross (35. mänguminutil), Valdis Viira (67. minutil), Hetward Ütt (75. minutil) ja Esko Brandt (80. + 4. minutil). Kohtumise normaalaeg oli 80 minutit, mäng peeti poolel väljakul 7+1-formaadis.

Järgmisena kohtub Wiswald laupäeval Ambla Vallameeskonnaga.

Wiswald mängib Eesti meeste rahvaliiga A-tasandil, kuhu lisaks Rakverele ja Sillamäele kuuluvad Ambla Vallameeskond, Kohtla-Nõmme Jalgpalliklubi ja Püssi SK.

2017. aastal rahvaliiga meistriks tulnud Wiswald mullu alagrupist edasi ei pääsenud ning piirdus grupis kolmanda kohaga, vandudes alla nii Kohtla-Nõmmele kui NPM Silmetile. Edestati aga Kohtla-Järve SK Zeniti ja Püssi SK-d.

Talvises saalijalgpalli rahvaliigas (2018/19. hooaeg) jäid Wiswaldi laeks samuti alagrupimängud. Kuus võitu ja neli kaotust andsid küll alagrupi teise koha, ent see polnud piisav, et pretendeerida teistes alagruppides teiseks tulnutega. Seega pidid rakverlased saalijalgpalli debüüthooajal play-off’ist suu puhtaks pühkima.