Toimetas Indrek Raudkivi

Põhja-Ameerika jäähokiliigas NHL kohtusid läinud ööl Carolina Hurricanes ja Boston Bruins. Boston võitis väravatevaese mängu 2:1 ja juhib seeriat juba 3:0. Kuigi löödi vähe väravaid, oli mäng äärmiselt põnev.

Karistusi võeti ohtralt, Boston kogus avakolmandikul koguni 12 karistusminutit, kuid mees omal kohal oli Bruinsi väravavaht soomlane Tuukka Rask.

Bruins läks teise kolmandiku alguses Chris Wagneri ja Brad Marchandi visetest 2:0 juhtima.

32-aastane Rask tõrjus Bruinsi väravasuul tervelt 35 Hurricanesi pealeviset ning pidi litri väravajoone tagant välja võtma vaid korra, kui teise kolmandiku lõpus oli täpne Carolina kaitsja Calvin de Haan, kes tegi seisuks 1:2.

Kodupubliku meelehärmiks Hurricanes lähemale ei jõudnud. Bruins on nüüd vaid ühe sammu kaugusel Stanley karika finaalist. Viimati mängis Bruins Stanley karika finaalis hooajal 2012-2013, toona jäädi mängudega 2:4 alla Chicago Blackhawksile.

Teises poolfinaalseerias St Lousi Bluesi ja San Jose Sharksi vahel on seeria viigis 1:1.