Järelvaadatav: Eesti vollekoondis alistas teist päeva järjest lisageimiga mängus Slovakkia

Postimees Sport

Rakveres tihedaks suveperioodiks valmistuv Eesti meeste võrkpallikoondis sai teist päeva järjest peetud kontrollmängus tulemusega 3:0 (25:20, 25:21, 26:24) jagu Slovakkiast. Lisaks võitsid eestlased skooriga 25:22 ka neljanda mängitud lisageimi.

Enne mängu:

Eesti rahvusmeeskond pidas eile esimese sõpruskohtumise, kui Rakveres mindi vastamisi Slovakkiaga. Et slovakid jõudsid kohtumisele otse reisilt, oli tegu mitteametliku mänguga.

Eesti võitis kolm esimest geimi vastavalt 26:24, 25:15 ja 25:17. Mängiti ka lisageim, milles jäi tulemusega 25:21 samuti peale Eesti meeskond, vahendab Volley.ee.

Peatreener Gheorghe Cretu jagas mänguaega pea kõigile meestele. Eesti algkoosseisus jooksid väljakule Hindrek Pulk, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Henri Treial, Mart Naaber, Markkus Keel, libero Silver Maar. Kolmandas geimis tegi Cretu mitmeid vahetusi ja mängisid Robert Viiber, Stefan Kaibald, Rauno Tamme, Mihkel Varblane, Märt Tammearu, Mart Naaber, libero Silver Maar. Neljandas geimis jooksid väljakule Mihkel Varblane, Kevin Saar, Märt Tammearu, Mart Naaber, Robert Viiber, Rauno Tamme, libero Stefan Kaibald.

Eesti resultatiivseimana tõi Märt Tammearu 13 punkti (+8), 12 punkti (+10) jäi Mart Naabri arvele, Rauno Tamme lisas 10 silma (+6) ja Hindrek Pulk panustas 9 punkti (+6). Eesti vastuvõtt oli 57 protsenti, rünnakuid lahendati samuti 57-protsendiliselt, blokis koguti 15 punkti, servil löödi 3 ässa (servivigu tehti 13). Slovakkia edukaim skoorija oli Patrik Lamanec 13 punktiga (+4), Slovakkia vastuvõtt oli 48 protsenti, rünnak 46 protsenti, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 4 ässa ja tehti 14 viga.

Mitmed põhimängijad (Kert Toobal, Ardo Kreek, Renee Teppan, Oliver Venno, Robert Täht, Rait Rikberg) liituvad koondisega mai lõpus.