Blogi: Kontaveit piirdus Prantsusmaa lahtiste peaproovis kahe matšiga (3)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Julia Rahn / imago images / Pressefoto Baumann

Eesti naiste tennise esinumber Anett Kontaveit (WTA 16.) kaotas Rooma tenniseturniiri teises ringis kreeklannale Maria Sakkarile (WTA 39.) 3:6, 2:6.

Algselt eile õhtul toimuma pidanud matš lükkus vihmasaju tõttu tänasesse. Mõlemad tennisistid alustasid mängu kindlalt. Kolmandas geimis teenis eestlanna murdepalli, kuid ei suutnud seda punktiks realiseerida. Hoopis Sakkari oli see, kes kaheksandas geimis oma esimese murdepalli punktiks lõi ning setti 5:3 juhtima asus. Järgmises geimis hoidis ta pallingut kindlalt ning teenis 36 minutit kestnud avasetis võidu.

Teises setis jäi Kontaveit kahe murdega 0:4 kaotusseisu. Eestlanna võitis kaks järgmist geimi ning jõudis 2:4 seisuni, kuid kaotas seejärel kolmandat korda pallingugeimi ning pidi leppima matši 3:6, 2:6 kaotusega.

Järgmisena osaleb Kontaveit aasta teisel suure slämmi turniiril ehk Prantsusmaa lahtistel. Viimased kaks turniiri pole eestlanna jaoks kuigi hästi lõppenud. Kui Rooma turniiril piirdus eestlanna kahe ringiga, siis Madridis sai ta mängida vaid ühe matši.

Kui Kontaveit peaks Sakkari alistama, siis tuleb täna teist korda samuti väljakule minna, sest kella 22 paiku mängitakse ka 1/8 finaalid. Tänase esimese matši võidu korral kohtub Eesti parim naistennisist kas tšehhitar Petra Kvitova või Kasahstani mängija Julia Putintsevaga.

Enne mängu:

Kui Kontaveit sai esmaspäeval esimeses ringis raske 4:6, 6:4, 6:4 võidu kvalifikatsiooniturniiri kaudu põhitabelisse jõudnud sakslanna Mona Bartheli (WTA 85.) üle, siis Sakkari oli eile kahes setis 6:1, 7:5 parem venelannast Anastassija Pavljutšenkovast (WTA 36.).

Maria Sakkari.
Maria Sakkari. Foto: AFP7 / ZUMAPRESS.com

23-aastane Kontaveit ja tema eakaaslane Sakkari on viimase kolme aasta jooksul kohtunud neli korda, tänavu minnakse vastamisi esimest korda. Seni on mõlemad tennisistid teeninud kaks võitu, seejuures pole kordagi läinud kohtumine kolmandasse setti.

Kaalukaimad võidud on teeninud aga kreeklanna, kes sai tunamullu Austraalia lahtiste avaringis 6:0, 6:4 ja aasta hiljem kõrgetasemelisel Miami turniiril 6:4, 6:1 võidu. Kontaveit saavutas võidud 2016. aasta Gstaadi turniiril (7:5, 6:1) ja 2018. aasta Cincinnati turniiril (6:1, 6:3).

Kontaveidi ja Sakkari matši võitja läheb kaheksandikfinaalis ehk 16 parema seas vastamisi kas teise asetusega tšehhitari Petra Kvitova (WTA 5.) või Kasahstani esindaja Julia Putintsevaga (WTA 38.).