Vägev: spordikooli kossutüdrukutele riputati kaela meistrivõistluste hõbemedalid!

Märt Pilme
, reporter
Pärnu spordikooli tiim teenis hõbemedalid.
Pärnu spordikooli tiim teenis hõbemedalid. Foto: Siim Semiskar / Korvpall24.ee

Sel nädalavahetusel Kohilas U16 tüdrukute Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalturniiril tulid Pärnu spordikooli piigad hõbedale.

Suvepealinlaste mäng poolfinaalis KA Tallinna Kalevi vastu kujunes põnevaks. Avaveerandi võitsid nad 21:3 ja kuigi teisel perioodil paisus vahe juba 22 silmani, tulid pealinlased järele ja pääsesid minut enne normaalaja lõppu juhtimagi. Otsustavatel momentidel võtsid pärnakad siiski end kokku ja jõudsid 69:65 võiduga finaali.

Poolfinaalis oli suurepärases hoos kõik 40 minutit rüganud Elena Sutt, kelle kontole kogunes 31 punkti ja 12 lauapalli. Suti katmisel tegid vastased 16 viga ja pärnaka efektiivsusnäitajaks tuli harva nähtav 48. Hiie Vent lisas 11 ja Katariina Rõngelep kümme silma. Rõngelepa kontosse kogunes kaheksa lauapalli ja seitse vaheltlõiget, aga 11 pallikaotustki.

Pärnu spordikooli tüdrukud rõõmustavad finaalipääsme üle.
Pärnu spordikooli tüdrukud rõõmustavad finaalipääsme üle. Foto: Siim Semiskar / Korvpall24.ee

Kullamängus läksid pärnakad vastamisi Audentese SK/TSKga, kellele kaotasid juba avapoolajal 15:45. Teine poolaeg õnnestus kodulinlastel küll võita, ent 52:77 kaotusest see ei päästnud. Taas oli resultatiivseim Sutt, kes viskas 21 silma. Rõngelep lisas 13 ja Vent 11 punkti.

Katrin Kalliti ja Riinu Veberi juhendatavas tiimis said hõbemedali kaela Cathy-Helina Hinno, Mia Mai Kalda, Marleen Lippmaa, Carmel Mitt, Mirtel Mogom, Hannalore Nurk, Keiti Pall, Katariina Rõngelep, Gerda Saar, Katriin Saarep, Christen Savisaar, Elena Sutt, Grete Liis Titma, Agnes Tuuga ja Hiie Vent.