Suurfavoriit Venemaa jätkas jäähoki MMi suureskoorilise võiduga, USA avas punktiarve

Toimetas Silver Tabo
Venemaa jäähokikoondis.
Venemaa jäähokikoondis. Foto: Ronald Zak / AP

Slovakkias toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel võitis suursoosik Venemaa B-alagrupi teises mängus tulemusega 5:0 Austria esinduse.

Austria tegutses avakolmandikul südikalt ning venelased jõudsid avatabamuseni alles 12.15 pärast avavilet, kui sihile jõudis Jevgeni Dadonov. Teisel perioodil viskasid Nikita Kutšerov (34.23) ja Ivan Telegin (34.59) 36 sekundiga kaks kiiret väravat ning suurendasid eduseisu kolmeväravaliseks.

Kohe viimase kolmandiku alguses (40.15) skooris esmalt mängu jooksul teist korda Dadonov, 5:0 võidutulemuse kindlustas venelastele Ilja Kovaltšuk (44.06).

Venemaal on B-alagrupis kogutud nüüd kaks võitu ehk kuus punkti, millega hoitakse Tšehhi järel teist kohta. Austria jätkab kahe kaotusega viimasel ehk kaheksandal kohal.

A-alagrupis avas punktiarve USA, kui alistas turniiri teises mängus skooriga 7:1 Prantsusmaa. Üldarvestuses paikneb USA A-alagrupis neljandal kohal, Prantsusmaa asub kuuendal real.

Täna on jäähoki MMil kavas veel neli mängu, kui esmalt algusega kell 17.15 kohtuvad omavahel Taani ja Saksamaa ning Itaalia ja Rootsi. Lisaks astuvad kell 21.15 jääle Suurbritannia ja Kanada ning Läti ja Šveits.