Toimetas Silver Tabo

Hispaania pealinnas Madridis saviliivaväljakutel peetaval ATP tenniseturniiril alistas Austria esinumber Dominic Thiem (ATP 5.) veerandfinaalis tulemusega 3:6, 7:6 (11), 6:4 šveitslase Roger Federeri (ATP 3.).

Seejuures päästis 25-aastane austerlane kaks tundi ja 11 minutit kestnud kohtumises endast 12 aastat vanema konkurendi vastu teises setis kaks matšpalli, mis tegi vanameistri jaoks kaotuse veelgi valusamaks. «Mul oli seni seljataga hea nädal. Aga ilmselgelt on see masendav – kaotada matšpallidega on halvim,» tõdes Federer matšijärgsel pressikonverentsil.

Teises setis kaotusele lähedal olnud Thiem tunnistas, et tal oli õnne. «Roger mängib liivaväljakul väga hästi, nii et ma olen võidu üle väga õnnelik. Ta on väga eriline, võibolla kõigi aegade parim tennisemängija. Väga raske on alati tema vastu mängida, kuna tema mäng on puhas ilu,» rääkis Thiem. «Kõik on veidi ka õnnes kinni ning mul oli seda seekord rohkem,» lisas ta.

Poolfinaalis läheb Thiem vastamisi maailma esireketi, serblase Novak Djokoviciga, kes sai kaheksa parema seas loobumisvõidu horvaadilt Marin Cilicilt (ATP 11.).

Teises poolfinaalis kohtuvad omavahel 20-aastane Kreeka tennisesensatsioon Stefanos Tsitsipas (ATP 9.) ja kodupubliku lemmik Rafael Nadal (ATP 2.).