Toimetas Silver Tabo

Tiitlikaitsja Golden State Warriors jõudis korvpalliliigas NBA viiendat aastat järjest läänekonverentsis finaali, kui alistas poolfinaalis mängudega 4:2 Houston Rocketsi. Möödunud ööl peetud seeria kuuendas kohtumises olid valitseva meistri võidunumbrid võõral väljakul 118:113 (27:28, 30:29, 25:30, 36:26).

Ilma eelmises kohtumises vigastada saanud Kevin Durantita mänginud Warriorsi kangelaseks kerkis Stephen Curry, kes viskas kõik oma 33 punkti teisel poolajal. Seejuures püstitas kokku 34 minutit väljakul viibinud 31-aastane ameeriklane viimasel neljandikul karjääri punktirekordi (23), millest 16 sündis viimase viie minutiga.

13st teele saadetud kaugviskest seitse tabanud Klay Thompson rassis väljakul 40 minutit ning toetas Curryt 27 silmaga. Üleplatsimeheks kerkis aga Rocketsi ridades 35 punktiga James Harden, Chris Paul viskas 27 silma.

Warriors on nüüd viimasest viiest hooajast neljal lülitanud play-off’ides konkurentsist just Rocketsi.

Läänekonverentsi finaalis läheb Warriors vastamisi kas Denver Nuggetsi või Portland Trail Blazersiga. Selles seerias on seis praegu viigiline 3:3, otsustav seitsmes kohtumine on kavas pühapäeval Denveris.