Eelmisel kahel hooajal Eesti meistrivõistluste medalimängudele pääsenud, ent autasuta jäänud Pärnu Sadama korvpallurid panid i-le täpi kolmandal katsel, kui täna alistati kolmandat korda TalTechi meeskond ja võideti pronksiseeria 3:0.

Pärnu sai võõral väljakul kohe matši alguses rünnaku ilusti jooksma ja nelja minutiga juhiti 16:8. Ründelauas võitles mehiselt Mihkel Kirves, kes noppis sealt lühikese aja jooksul kolm palli ja realiseeris need kaheksaks punktiks. Ehkki pärnakad võitlesid välja kahekohalise edu, oli avaveerandi lõpus sellest järel neli (23:19). Poolajapausiks juhtisid Heiko Rannula hoolealused ühega (40:39).

Teisel poolajal võrdsete heitlus jätkus, ent Demetre Riversi kolmas kolmene ja tabav lähivise viis  kolmanda veerandi keskel suvepealinlased seitsmega ette (55:48). Pärnu näitas küll paremat visketabavust, kuid eest ära ei pääsenud. Pealinlaste vanameister Gregor Arbet, kes avapoolajal jäi kuivale, sattus hoogu ja viskas lühisese ajaga kaheksa silma. Enne otsustavat veerandit oli suvepealinlase eduseis 62:58.

Justin Alstoni ja Kirvese võimsad pealtpanekud viimase veerandi alguses viisid Pärnu kümne silmaga ette ja seepeale tõusid varumehed pingilt püsti, tõstes käsi taeva poole. TalTechi loots Rait Käbin oli sunnitud aja maha võtma. Seejärel lajatas Saimon Sutt kolmese ja Rivers tabas kolmest vabaviskest kaks: viis minutit enne matši lõppu näitas tabloo 73:60, nii suur polnud vahe veel täna olnud.

Viiv hiljem sai pealinlaste mängujuht Norman Käbin viienda vea ning Rivers tabas kaks vabaviset ja kolmese (78:62). Põhiturniiril säranud ja Eesti satsidest teise koha teeninud TalTechi, kes polnud play-off'is veel võidurõõmu maitsnud, seis näis täbar.

Kaks ja pool minutit enne lõppu pani Rait Käbin mängu juba vahetusmehed ja paistis, et ta on kaotusega leppinud. Pärnugi võttis põhimehed välja ja kangelased tulid väljakult pingile naerulsui. Tiimi juht Johan Kärp kallistas sangareid.

Ajalooline medal teeniti võidunumbritega 89:63! Pärnu fännid ruttasid platsile mängumehi õnnitlema. Paljudel, sealhulgas Kärbil, olid silmad märjad.

Pärnu resultatiivseim oli Kirves, kes kogus 24 silma ja 11 lauapalli. Rivers lisas 18 ja Alston 15 punkti. Henri Wade-Chatman panustas 11 silma, kaheksa lauapalli ja kaheksa sööduga. Pealinlaste resultatiivseim oli Sander Viilup 17 punktiga.