Mõtlemine maailma esireketi koha säilitamisest murdis Osaka

Toimetas Silver Tabo
Naomi Osaka.
Naomi Osaka. Foto: AFP7 / ZUMAPRESS.com

Naiste maailma tennise esireket, jaapanlanna Naomi Osaka kaotas Madridi saviliivaväljakutel peetava WTA turniiri veerandfinaalis šveitslannale Belinda Bencicile (WTA 18.) ning võib seega esireketistaatusest ilma jääda.

21-aastasel Osakal oli temast aasta vanema konkurendi vastu kasutada otsustavas kolmandas setis matšpall, kuid Bencic tuli raskest seisust välja ning võitis kaks tundi ja 11 minutit kestnud kohtumise numbritega 3:6, 6:2, 7:5, saades sel hooajal teist korda Osakast jagu.

Jaapanlanna asemel võib taas maailma esireketiks tõusta rumeenlanna Simona Halep (WTA 3.), kel tuleks aga selleks Madridi turniir võita. Poolfinaalis läheb Halep järgmiseks vastamisi just Benciciga, kes on tänavu võitnud kõik viis maailma esiviisiku vastu peetud matši.

«Inimesed rääkisid mulle, et kui ma pääsen poolfinaali, siis jätkan esinumbrina ning muidugi ma tahtsin seda teha,» rääkis Osaka, kes ei pidanud pingele vastu. «Ma tahtsin seda teha ning mõtlesin selle peale mängu ajal, mis polnud kindlasti hea,» selgitas ta.

Teises poolfinaalpaaris kohtuvad omavahel ameeriklanna Sloane Stephens (WTA 8.) ja hollandlanna Kiki Bertens (WTA 7.).