Euroopa liiga finaal näeb Londoni derbit (1)

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Londoni Chelsea mängijad pärast võidukat penaltiseeriat.
Londoni Chelsea mängijad pärast võidukat penaltiseeriat. Foto: John Walton / EMPICS Sport

Jalgpalli Euroopa liiga finaalis mängivad Londoni Chelsea ja Londoni Arsenal. Chelsea sai korduskohtumises 1:1 lõppenud normaal ja lisaaja järel penaltiseerias jagu Frankfurdi Eintrachtist, Arsenal alistas kordusmängus võõrsil 4:2 Valencia.

Chelsea* -  Eintracht 1:1 (2:2)

Chelsea asus kodustaadionil peetud kohtumist 28. minutil Ruben Loftus-Cheeki väravast 1:0 juhtima, kuid Eintrachti selle hooaja komeet Luka Jovic viigistas 49. minutil seisu. Kuna avamäng lõppes Saksamaal 1:1 viigiga ning rohkem väravaid ei löödud, läks kohtumine lisaajale. Ka seal jäid väravad löömata, mis tähendas penaltiseeriat.

Penaltiseerias jäi Chelsea kaotusseisu, kui teise lööjana eksis meeskonna kapten Cesar Azpilicueta, kelle löögi Kevin Trapp tõrjus. Neljandas löögivoorus tõrjus Kepa Arrizabalaga Eintrachti keskkaitsja Martin Hintereggeri löögi ning seis oli viigis.

Otsustavaks saanud ehk viiendas voorus säras taas Kepa, kes pareeris 118. minutil vahetusest mängu sekkunud Goncalo Paciencia löögi. Kuna Chelsea viimane lööja Eden Hazard oli täpne, pääses penaltiseeria võiduga finaali Londoni klubi.

Valencia - Arsenal 2:4 (3:7)

Londoni Arsenal alistas poolfinaali korduskohtumises võõrsil 4:2 Valencia ning jõudis koondskooriga 7:3 finaali.

Valencia mängijad läksid platsile teadmises, et kui Arsenalile suudetakse lüüa kaks ning oma värav hoitakse puhtana, teenitakse pilet 29. mail Bakuus toimuvasse finaali.

Valencia jaoks algaski mäng suurepäraselt, kui 11. minutil avas skoori Kevin Gameiro. Kuus minutit hiljem vaigistas Mestalla staadioni Pierre-Emerick Aubameyang, kes tegi seisuks 1:1. Selle skooriga mindi ka poolajale.

Valencia jaoks muutus olukord veelgi hapumaks 50. minutil, kui täpne oli Alexandre Lacazette. Kaheksa minutit hiljem viigistas Kevin Gameiro küll seisu, kuid Aubameyangi 69. ja 88. minuti väravad viisid kindlalt finaali Arsenali.

Arsenali mängijad tähistavad Euroopa liiga finaali pääsemist.
Arsenali mängijad tähistavad Euroopa liiga finaali pääsemist. Foto: JAVIER SORIANO / AFP

***

Inglismaa jalgpalliklubidele on tänavune eurohooaeg üliedukas, sest lisaks Euroopa liiga finaalile kohtuvad Inglismaa klubid ka kuningliku eurosarja ehk Meistrite liiga finaalis. Seal lähevad 1. juunil Madridis vastamisi Liverpool ja Tottenham.