Pärnu Vapruse vutimeeskond tegi esiliigaturniiri kümnendas voorus koduväljakul Tartu Welco vastu sotid kindla käega selgeks, kostitades tabeli viimase rea tiimi viie väravaga ja lastes enda võrku ühe palli.

Rannastaadioni harjutusväljakul mängiti sel hooajal esimest korda murul. Mängus tuli avaväravat oodata 33 minutit. Siis tulistas Vapruse kapten Kristen Saarts vastase karistusalas paremalt äärelt raamide vahele ja Welco väravavaht Rudolf Stenar Saluoks tõrjus mänguvahendi Henri Hansoni jalale. Hansonile oli juhtvärava vormistamine juba lapsemäng.

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond sai koduväljakul 5:1 võidu Tartu Welco üle.
Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond sai koduväljakul 5:1 võidu Tartu Welco üle. Foto: Lilli Tölp

Pärnakad otsustasid mängu saatuse teise poolaja alguses, lüües kahe minuti jooksul kaks väravat: 48. minutil oli teist korda täpne Hanson, 50. minutil sai värava kirja Saarts.

70. minutil suurendas Reno Mark Pärnu meeskonna eduseisu juba nelja väravani.

Kümmekond minutit hiljem luhtas skoori suurendamise võimaluse penaltipunktilt eksinud Ronaldo Tiismaa, ent 18aastane Vapruse suurim väravakütt näitas juba järgmisel rünnakul filigraanset tehnikat, mängides endale ühe puutega ette oma väljakupoolelt teele pandud mitmekümnemeetrise kaarsöödu ja tulistas kogu südamest näsa Welco värava ristnurka.

„Sain enda peale tigedaks ja tuli ära lüüa,” kommenteeris Tiismaa mängujärgses intervjuus iluväravat.

Tartlased said auvärava kirja kaks minutit enne lõpuvilet, kui värava eest toksas palli peaga võrku Mikk Valtna.

Vaprusel on kümne mängu järel tabelis 22 punkti, mis annab teise koha.

Pärnakate järgmine mäng on 19. mail, kui koduväljakul võõrustatakse Rakvere Tarvast.